X


Blockchain Oyunu, Bundesliga ile Anlaştı! NFT Odaklı Proje Rekora Koşabilir!

NFT odaklı spor oyunu dev Alman ligiyle de anlaştı.
14:10
6 Ekim 2021

Almanya’nın en büyük futbol ligi ile anlaşan şirket ikinci büyük ortağını da bulmuş oldu. Paris merkezli Sorare kısa süre önce B serisi yatırım turuyla 680 milyon dolar fonlanmıştı. Toplam değerlemesi 4,3 milyar dolara ulaşana şirket futbol odaklı bir NFT oyunu olarak karşımıza çıkıyor.

Sorare NFT Oyunu

Her hafta ödül kazanabileceğiniz futbol fantezi oyunu olan Sorare, Ubisoft tarafından destekleniyor. Hızla yeni kulüpler ve futbolcularla anlaşan şirket yakın zamanda aldığı dev yatırımla gündeme gelmişti. Üstelik yatırım yapanlar sadece hedge fonları değildi, anlaşma yaptığı futbolcular da şirketin geleceğine güvendikleri için ciddi miktarda yatırım yaptılar.

Oyuna üye olduğunuzda size 10 tane ücretsiz oyuncu kartı veriliyor. Bu kartların gücü sizin kabiliyetiniz ve ilgili futbolcunun performansıyla değişiyor. Her hafta sahip olduğunuz kartlarla XP puanları kazanmaya çalışıyorsunuz. Böylece daha güçlü liglerde mücadele etmeniz mümkün hale geliyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bu kartları çocukluğumuzdaki futbolcu kağıtlarına benzetebiliriz. Hatırlayanlar bakkallarda satılan bu kartlarla mutlaka oynamıştır. Her futbol takımından oyuncuların gücüne göre kartların değeri de değişiyordu. Bu fiziksel kartlarla oynarken genellikle elinde en güçlü oyuncuları tutan diğerinin kağıtlarını almaktaydı. Sorare bunun çok daha gelişmiş ve blockchain tabanlı versiyonunu takım taraftarlarına ve oyun meraklılarına sunuyor.

Yukarıdaki görselde örnek kartları görüyorsunuz.

Çocukluğumuzun fiziksel futbolcu kartları da tam olarak böyleydi.

Sorare, Bundesliga Anlaşması

Eylül ayının ikici haftasında La Liga ile anlaşan Sorare şimdi de Bundesliga ile masaya oturdu. Şirketin hali hazırda dünyanın en fazla taraftarı bulunan birçok takımla ortaklık anlaşması bulunuyor. Yeni anlaşma Alman liginin de oyuna dahil olması anlamına geliyor.

Sorare bir basın açıklamasında, La Liga ile ortaklığın ilk kez video içeriğini “NFT Moments” biçiminde platformuna getireceğini söyledi. Aynı şekilde Bundesliga anlaşması da NFT Moments özelliğini destekleyecek. Şirketi CEO’su Nicolas Julia basın açıklamasında “ilk NFT Moments (anlarımızı) başlatmak için Bundesliga ile anlaşmış olmaktan mutluyuz” ifadelerini kullandı.

Metaverse ve NFT artık dijital çağın büyük bir dönüşümle hayatımızın kendisi haline geleceğini doğruluyor. Bundan birkaç yıl sonra Sorare dünyasına giriş yaparak futbol müsabakaları yapmak mümkün hale gelebilir, hatta dahası “pes atmak” tabirinin yerine “Sorare’de takılmak” geçebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar