X


Blockchain.info Satın Alma Opsiyonu Ekliyor

19:51
15 Kasım 2016
Bitcoin cüzdan hizmeti veren Blockchain.info, ödeme girişim şirketi Coinify ile işbirliği yaparak cüzdan içerisinde satın alma opsiyonu sunacak.

Şu anda beta test aşamasında olan özellik ile kullanıcılar direkt olarak 30’dan fazla ülkede faaliyetlerine devam eden Danimarka merkezli Coinify şirketi işbirliğiyle Bitcoin satın alabilecek.

Yapılan duyuruda Coinify ve Blockchain.info olarak sistemi test etmek için ilk adımın Avrupa’da yaşayan müşteriler olduğu ifade ediliyor. Test müşterileri ise sadece davet ile seçilecek. Test sürümü boyunca toplanacak geri bildirimler uygulamanın küresel hale gelmesinden önce sistemin zayıflıklarını ve hatalarını gidermek için kullanılacak.

Blockchain CEO Peter Smith konuyla ilgili olarak şunları söylüyor:

“Bu duyuru Bitcoin kullanımı ve yaygınlaşması için dev bir adımı temsil ediyor, Bitcoin hala çok yeni ve gelişen bir para birimi olarak düşünüldüğünde yeni kullanıcılar için daha verimli bir finansal çözüm sunuyor.”

2012 yılında kurulan Blockchain.info şirketinin yazılımsal anlamda yalnızca cüzdan olarak tasarlandığı düşünüldüğünde, duyurulan bu satın alma özelliğiyle şirketin strateji ve politika olarak kayda değer bir değişiklik geçirdiğini görmekteyiz.

Türkiye’de Blockchain.info sitesini cüzdan olarak kullanan çok sayıda kullanıcı olduğunu biliyoruz. Bu nedenle satın alma özelliğinin şu anda sadece Avrupa Birliği ülkeleri için geçerli olduğunu Türkiye’yi ilk etapta kapsamayacağını belirtmekte fayda var. Fakat satın alma opsiyonunun çok daha fazla ülke için sunulacağı şirketin planları arasında yer alıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar