Bitpay gözünü Avrupa’ya dikti

10:57
10 Eylül 2014
Okuma Süresi: < 1 Dakika

Bitcoin ödeme servis sağlayıcısı Bitpay, Hollanda’nın başkenti Amsterdam’da daha büyük bir ofis açacağını duyurdu. Yeni ofis şirketin Avrupa operasyonları için merkez olacak.

Bitpay, kripto para sektöründe en hızlı gelişen şirketlerden biri konumunda bulunuyor. Bu yıl Avrupa’da şu ana kadar, Bitpay üzerinden 28 milyon euro değerinde Bitcoin işlemi gerçekleştirildi, geçtiğimiz yılın aynı döneminde ise bu rakam sadece 1,4 milyon euro idi, bir yıl içerisinde %2000’lik bir büyüme gerçekleştiği görülüyor. Bitpay uzmanlarına göre, Bitcoin Avrupa’da en çok Birleşik Krallık, Almanya ve Hollanda’da benimsendi.

Bitpay Avrupa yöneticisi Moe Levin, Avrupa hizmetleri için Mayıs ayında Amsterdam’da ilk ofis açtıklarında aylık yaklaşık 200, Ağustos ayına gelindiğinde ise 1100 işletmeyi eklediklerini belirtiyor ve daha büyük bir ofise geçme kararının hızlı büyüme olduğunu ifade ediyor.

Dünya çapında Bitpay’in San Francisco, Atlanta, Buenos Aires, Amsterdam, ve St. Petersburg’dan oluşan 5 farklı ofiste 75 çalışanı bulunuyor.

Kaynak: Newsbtc

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
  • Ali Özgür
    8 sene önce

    Dijital para biriminin uygulanmasını kimse engeliyemiyecektir. Temeli sağlam ve tekelller yoktur. İnsanlığa hayırlı olsun.

    60