reklamı kapat

“Bitcoin’in Ekim Ayı Hedefi: 16.000 Dolar”

Piyasanın önemli analistlerinden AngeloBTC’ye göre Bitcoin Ekim’e kadar 16.000 doları görecek.
10:00
22 Mayıs 2020

BitMEX’in lider kripto para analistlerinden ve kripto para yatırımcılarından AngeloBTC, Bitcoin fiyatının Ekim ayına kadar 16.000 dolara çıkacağını düşündüğünü dile getirdi.

Analist konuyla ilgili paylaştığı tweet gönderisinde “çizelgeler asla yalan söylemez” ifadelerini kullandı.

Bitcoin Fiyatı

U.Today’in haberine göre analist yatırımcıları short pozisyonlara karşı uyardı. AngeloBTC’ye göre, Bitcoin her ne kadar son günlerde kötü performans sergiliyor olsa da son on yılın en çok kazandıran varlığı olma statüsünü hala elinde bulunduruyor.

Bunların yanında 20 Mayıs’ta 11 yıllık bir cüzdan harekete geçti. Cüzdandan 40 BTC ve 10 BTC olmak üzere iki kez toplamda 50 BTC’lik işlem gerçekleşti. Uzun zamandır hareketsiz olan ve ilk cüzdanlar arasında yer alan cüzdandan böyle bir işlemin gerçekleşmiş olması tüm piyasada heyecanla birlikte paniğe de sebep oldu. Bu panik sebebiyle bir satış baskısı yaşandı ve fiyat 8.800 dolara kadar geriledi.

Fiyat anlık olarak 9.000 doların altına gerilemiş olsa da sonrasında toparlandı ve 9.000 doların üzerine yeniden çıkmayı başardı. Yine de yatırımcıların, “Ya BTC’ler Satoshi’ye aitse” paniği yaşadığı açıkça görüldü. Çünkü Satoshi’nin 1 milyondan fazla BTC’ye sahip olduğu biliniyor ve eğer tüm Bitcoin’lerini satmak isterse piyasada bir felaket olacağı düşünülüyor.

30 Dolarlık Tahmin

Bunların yanında AngeloBTC Nisan ayında yaptığı tahminlerde 2017 yılı ile bir karşılaştırma yağmış ve fiyatın 30.000 dolara kadar yükselebileceğini dile getirmişti. Ayrıca analist 2019 yılının Kasım ayında Bitcoin’in 6.000 dolara kadar gerileyebileceğini de doğru bir şekilde tahmin etmişti.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.