reklamı kapat

Bitcoin’in Durgun Halleri Dev Bir Hareketin Habercisi Olabilir

Bitcoin'in dibi gören volatilitesi büyük bir hareketin habercisi mi?
11:11
30 Haziran 2020

Bitcoin volatilite konusunda son 1 yılın en düşük seviyelerine çekildi ve bu durum bazı yatırımcılarda ciddi anlamda rahatsızlığa neden oluyor. Kripto para yatırımcılarının büyük bir çoğunluğu Bitcoin volatilitesinin düştüğü anların devamında görülen dev fiyat hareketlerinden endişe etmekte ve bu konuda oldukça haklı olabilirler.

Blockroots kurucusu ve ünlü kripto para analisti Josh Rager, geçtiğimiz 7 haftalık süre boyunca Bitcoin’in 8.500 dolar ile 10.000 dolar arasında sıkışıp kaldığını ortaya koydu. Aslında Bitcoin birkaç gün dışında genellikle 9.000 dolar ile 10.000 dolar arasında kaldı ve volatilitenin bu kadar sert bir şekilde düşmesi, fırtına öncesi sessizlik olarak görülüyor.

Bitcoin Yeniden Düşüşe Geçebilir

Rager, mevcut destek noktasının geçtiğimiz üç hafta boyunca BTC’ye tutunma şansı tanıdığını ancak buradan yaşanacak bir kırılma ile beraber fiyatın 8.500 dolar noktasına kadar gerileyeceğini belirtti. Rager’a göre 8.500 doların altına iniş ise uzun bir süre yükseliş görülmemesine neden olabilir. Popüler bir başka kripto para analisti Bitcoin Bravado ise şu an için dev Bitcoin fiyat hareketine hazırlıklı olmak gerektiğini belirtti.

Bitcoin volatilitesinin tarihin en düşük seviyelerine indiğini ifade eden analist, bir düşüş yaşanacağını düşünüyor. Josh Rager’ın da Bitcoin için düşüş beklediğini belirtmesi, kısa vadede yükseliş bekleyen BTC yatırımcıları için hiç iyi bir haber değil gibi gözüküyor.

Buna rağmen Bitcoin’in uzun vadedeki fiyat hareketlerine yönelik tahminleri, hala oldukça olumlu gözüküyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.