reklamı kapat

Bitcoin’i Harekete Geçirecek Beklenen Duyuru Geldi Mi?

Dev ödeme firması Bitcoin hizmeti sunmaya başlayabilir.
11:52
31 Temmuz 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin hafta başlarında 9.300 dolar seviyelerinden 11.500 dolar seviyelerine kadar çıksa da şu an 11.000 dolar direncinde tam anlamıyla takıldı. Bitcoin’i daha önce harekete geçirip 8.000 dolar seviyesinden 9.000 dolar bandına taşıyan bir gelişme ise yeniden gündeme geldi.

Fortune tarafından aktarılan bilgilere göre dijital ödeme devi PayPal’ın en güncel toplantısında büyük bir heyecanla beklenen Bitcoin tabanlı ödeme hizmeti hakkında da açıklamalar yapıldı. PayPal CFO’su John Rainey direkt olarak Bitcoin’i ele almasa da diğer finansal hizmetlerle ilgili çalışmaların başlayacağını belirterek ipucu verdi.

PayPal, Bitcoin Hizmetini Başlatacak Mı?

Daha önce gündeme gelen gelişmede PayPal ve Venmo’nun Bitcoin ile kripto para tabanlı ödeme hizmetlerini yakında piyasaya süreceği vurgulanmıştı. Bunun devamında PayPal’ın Avrupa Komisyonuna gönderdiği bildiride ise 225 milyar dolarlık şirketin kripto para alım satım hizmetleri verebileceği de açıkça belirtildi.

PayPal toplantısında nakit paranın “öldüğü” ilan edilirken bunun alternatiflerinin geliştirilmesi gerektiği belirtildi. Bu da direkt olmasa da dolaylı yoldan dijital paralara ve Bitcoin’e bir ima gibi yorumlandı. Eğer PayPal gerçekten de önümüzdeki aylarda Bitcoin tabanlı ödeme hizmetini piyasaya sürerse, bunun duyurusunun bile Bitcoin’e rekor getirebileceği düşünülüyor.

PayPal’ın artan baskı nedeniyle yakında Bitcoin hakkında bir açıklama yapması ve bu iddiaları yalanlaması veya kabul etmesi bekleniyor. Bitcoin‘in bu seferki yükselişi ise 20.000 dolara kadar çıkışı beraberinde getirebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.