reklamı kapat

Bitcoin’e Yüzde 78 Artış Getiren Sinyal Yine Görüldü

CME'nin Bitcoin grafiğinde Altın Kesişim sinyali görüldü.
13:00
5 Haziran 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin’in spot piyasadaki fiyatı 10.000 doların altında seyretmeye devam etse de daha önce görülen ve fiyatta  yaklaşık olarak %78,5 artış sağlayan bir sinyal yine kendisini belli etmeye başladı.

Bitcoin’de Altın Kesişim Sinyali

Bitcoin’in kurumsal yatırımcıya hitap etmesini sağlayan en önemli platformlardan olan CME’nin Bitcoin vadelilerinin bir günlük grafiğine bakıldığında, 2020 yılının Haziran ayının yeni bir Altın Kesişim ile gündeme gelebileceği görülüyor. Altın Kesişim indikatörü, 50 günlük hareketli ortalamanın, 200 günlük hareketli ortalamayı geçmesi ile oluşmakta.

Daha önce 2017 yılının Aralık ayında görülen bu sinyal, devamında herkesin bildiği 20.000 dolarlık rekoru getirmişti. Bundan sonra 17 Mayıs 2019 tarihinde yine görülen sinyal, kısa sürede 7.940 dolardan 14.170 dolara kadar yükselişi beraberinde getirmiş ve göründüğü iki seferde de inanılmaz yükselişler sağlamıştı.

Altın Kesişim adından da anlaşılabileceği üzere genellikle getirdiği yükselişle bilinen bir indikatör ve piyasada çok nadir görüldüğü de biliniyor. Bitcoin uzun süredir 10.500 doların altında işlem görse ve burayı bir türlü kıramasa da CME’nin Bitcoin grafiğindeki beklenti gerçekleşirse fiyatın 20.000 dolara kadar çıkması mümkün olabilir.

Bitcoin fiyatı güçlü destek seviyesi olan 9.500 doların üstünde işlem görmeye devam ediyor ve bu nokta kırılmazsa Bitcoin’in yeniden Altın Kesişim ile yükseliş yaşaması muhtemel. Ancak yakın zamanda bu noktanın altına iniş olursa, CME’deki Altın Kesişim umutları da yok olabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.