reklamı kapat

Bitcoin’de Şimdiye Kadarki En Büyük Kırılma Görüldü!

Bitcoin'in bu yükselişi devam edecek mi?
11:00
2 Haziran 2020

Bitcoin fiyatı birkaç gün boyunca 9.500 dolar seviyelerinde sabit bir görüntü çizse de dün akşam saatlerinde ABD Başkanı Donald Trump’ın protestoculara karşı orduyu kullanmaya başlayabileceğini belirtmesinden sonra inanılmaz bir kırılma yaşadı. Aslında lider kripto para biriminin bir hafta sonu öncesinde 8.700 dolar seviyesinde olması, kısa sürede 1.400 dolar yükseliş geldiğini gösteriyor.

Önde gelen kripto para analisti Raoul Pal konu hakkında yayınladığı gönderisinde Bitcoin’in 10.000 dolardaki direnci kırarak aslında son günlerde görülen en büyük kırılmaya imza attığını ifade etti. Uzun vadede bunun en büyük kırılma olduğunu belirten analist, aslında 10.000 doların henüz başlangıç olabileceğini ima etti.

Bitcoin Boğaları Henüz Hazır Değil

Bitcoin içerisinde bulunduğu trendi kırdı ve gerçekten de beklenmeyen bir şekilde 10.000 doların üstüne kadar çıkmayı başardı. Bu yazının kaleme alındığı an itibariyle 10.100 dolar seviyesinden işlem gören BTC’nin asıl sınavı ise şimdi başlamış gibi gözüküyor.

Daha önceki yükselişlerde de kritik direnç olan ve kırılamayan 10.400 dolar seviyesinin kırılması, gerçek rekoru getirebilir. Buna rağmen eğer 10.400 dolar öncesinde sert bir düşüş gelirse Bitcoin uzun bir süre daha 10.000 dolar bandının altından işlem görmeye devam edebilir.

Yine de BTC’nin 10.000 dolar seviyesini kırması kesinlikle iyimser bir gelişme olarak biliniyor ve fiyat yükselişi sürebilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun