reklamı kapat

Bitcoin’de Düşüştense Yükseliş Daha Mı Olası?

Michael van de Poppe’a göre Bitcoin’de artış olasılığı düşüş olasılığından daha yüksek.
12:49
5 Temmuz 2020

Piyasanın önemli analistlerinden olan ve Twitter’da “Crypto Michael” olarak bilinen Michael van de Poppe, Bitcoin artışa geçtiğinde ve 10.500 dolara ulaştığında bir sonraki yükselişin 16.000 dolara doğru olacağını ifade etti.

Düşüş Senaryosu

Ünlü analist YouTube kanalı üzerinden yayınladığı bir video ile hem yükseliş hem düşüş senaryolarını takipçileri ile paylaştı.

Van de Poppe’a göre eğer lider kripto para birimi 8.800 dolar ile 8.600 dolar bandındaki konumunu kaybederse düşüş hareketi başlayabilir. Analist, eğer bu seviyeye kadar düşüş yaşanırsa sonrasında Bitcoin’in 6.000 dolara kadar gerileme ihtimali olduğunu dile getirdi.

Bununla birlikte van de Poppe, bu derin düşüşün gerçekten gerçekleşmesini beklemiyor gibi görünüyor. Çünkü Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) ile ilgili önceki videosunda da belirtildiği gibi, kurumsal yatırımcılar kriptoya büyük ilgi gösteriyor ve büyük miktarda ETH ve BTC biriktiriyor. Örneğin; Grayscale bu yıl en büyük miktarda Bitcoin alan şirket olarak nitelendiriliyor.

Yükseliş Senaryosu

Van de Poppe’a göre 10.500 dolar seviyesi Bitcoin için çok önemli. Eğer Bitcoin bu seviyeye ulaşırsa ve yükselmeye devam ederse lider kripto para birimi 16.000 dolara kadar yükselişini sürdürebilir. Analiste göre eğer 10.500 doların üzeri görülürse 16.000 doların görülme olasılığı çok yüksek.

Tüm bunların yanında Bitcoin’in temel ve teknik göstergelerinin de farklı sinyaller verdiği ifade ediliyor. Temel göstergeler artış sinyali verirken teknik göstergeler keskin bir düşüş sinyali veriyor. Dolayısıyla bu belirsizlik döneminde analistlerin görüşleri de zaman zaman çatışıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.