Bitcoin’de (BTC) Kritik Metrik! BTC Fiyatında Etkisi Büyük Olabilir!

Özet

  • Bitcoin göstergeleri ve SOPR, Bitcoin göstergesi, son zamanlarda ayı-boğa geçiş noktasını test ediyor ancak kesin bir kırılma yaşanmadı.

  • Kısa vadeli holder’lar ve SOPR, Bitcoin'i uzun süre tutmayan yatırımcıları temsil eder ve SOPR metriği, bu grup için karlılık durumunu gösterir.

  • Yatırımcı beklentileri ve kırılma, Bitcoin göstergeleri şu anda başa baş noktasında bulunuyor. Bu da bir olası kırılma için takip edilmesi gereken bir durum olabilir ve bir yükseliş eğilimi başlayabilir.

  • Piyasa etkisi: Nötr
21:45
18 Eylül 2023

Zincir içi veriler Bitcoin göstergesinin son zamanlarda ayı-boğa geçiş noktasını yeniden test etmeye devam ettiğini ancak henüz bir kırılma elde edemediğini gösteriyor. Bir analistin CryptoQuant gönderisinde belirttiği gibi, kısa vadeli yatırımcılar son zamanlarda zararla satış yapmaya devam ediyor.

Bitcoin’de Kritik Metrik!

SOPR’nin tam olarak 1’e eşit olması, yatırımcıların elde ettiği toplam kâr miktarının kayıpları tam olarak iptal ettiği anlamına gelir ve bu nedenle ortalama bir yatırımcının satışlarında başa baş olduğu düşünülebilir. Paylaşılan verilere göre, Bitcoin ASOPR son zamanlarda 1 seviyesi civarında konsolidasyona giriyor. Burada SOPR’nin önündeki ‘A’, gösterge önceki satışlarından sonraki bir saat içinde satılan altcoinlerin satışlarını filtreleyecek şekilde ayarlandığından ayarlanmış anlamına gelir.

Grafikten, Bitcoin ASOPR’un son zamanlarda başa baş işaretini aşağıdan yeniden test etmesi nedeniyle sürekli olarak kayıp bölgesinin biraz içinde kaldığı görülüyor. Bu durum ortalama bir yatırımcının şu anda hafif bir zararla satış yaptığının varsayılabileceği anlamına gelebilir. Gösterge kâr bölgesine girmek için birçok girişimde bulundu ancak şu ana kadar herhangi bir başarı elde edemedi. Tarihsel olarak ASOPR düşüş dönemlerinde kırmızı bölgede, yükseliş dönemlerinde ise yeşil bölgede bulunuyordu.

BTC’de Beklentiler Neler?

Bu ilişkiyi daha da yakından gösteren göstergelerden biri de kısa vadeli holder’lar SOPR’dur. Buradaki kısa vadeli holder’lar (STH), kripto paralarını 155 günden daha az bir süredir tutan yatırımcıları ifade ediyor. Grafikte belirtildiği gibi bu yatırımcılar için Bitcoin SOPR kar bölgesine girdiğinde fiyatta bir miktar yükseliş yaşandı.

Bununla birlikte metriğin genel piyasa değerine benzer şekilde, STH SOPR da son zamanlarda kırmızı bölgenin içinde yer alıyor ve bu sahipleri aslında sektörün geri kalanından daha fazla zarar kaydetti. Şu anda gösterge bir kez daha başa baş noktasında bulunuyor. Bu yeniden test, tıpkı son birkaç aydaki örneklerde olduğu gibi bir kırılma bulunmuş gibi takip edilmesi gereken bir test olabilir ve ardından bir yükseliş eğilimi gelebilir.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar