X


Bitcoin Yükseliyor: BTC Fiyatı, PlanB Tahminlerine Göre Bu Ay Uçuşa Geçecek

Bitcoin'in eylül ayı kapanışı, PlanB tahminiyle eşleşiyor.
13:58
1 Ekim 2021

Lider kripto para birimi Bitcoin’in fiyat hareketleri PlanB tahminlerine ikinci kez tam uyuyor. Tarihin tekerrür etmesi durumunda Bitcoin fiyatının bu ay sonunda 63.000 dolara dokunması bekleniyor. Bitcoin eylül ayını 43.500 doların üzerinde kapamasıyla yükselişine momentum kazandırırken gün içierisinde 47.000 dolar sınırına dayandı.

Bitcoin Bu Seviyeye Dokunabilir

Bitcoin’in eylül ayı kapanışı, PlanB tahminiyle eşleşiyor. Bitcoin, 45.000 dolar direncine ulaşamasa da ay sonu performansıyla yatırımcılarını hayal kırıklığına uğratmadı. S2F modeli ile tanınan PlanB, ekim ayı için 63.000 doları işaret etti. Bitcoin’in 4. çeyreğe girerken kaybedilen zemini telafi etmesi adına beklentiler yükseliyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bununla birlikte popüler analist Michael van de Poppe, Bitcoin fiyat bekletilerini şöyle dile getirmişti:

Eylül ayı kötü, Ancak ekim, kasım ve aralık harika görünüyor. Dipten satın alın.

Başarılı uzman analist Poppe, tarihsel verileri ele alarak Bitcoin‘in aylık performansını izledi. Eylül ayı genel olarak düşüş trendi ile geçerken bundan sonraki dönem için olumlu sinyaller kaydedildi. Son piyasa gerilemesinde kripto alım satım şirketi QCP Capital, piyasaya bir bütün olarak yaklaşımında temkinli kalacağını aktarmıştı. QCP Capital yöneticileri Bitcoin öngörüleri hakkıdna şunları kaydetti:

Genel olarak makro ve piyasaya yönü rüzgarları arasında herhangi rota çizmekte zorlanıyoruz. Dördüncü çeyreğe girerken stratejimiz maksimum derecede tarafsız ve çevik kalmak.

Finans Otoriteleri Dopingi

Kripto para piyasasındaki makro faktörler, Çin’in kripto baskısını tekrarlaması ve Bitcoin ETF’lerinin potansiyel onayı olarak görülüyor. ABD SEC Başkanı Gary Gensler, Bitcoin ETF‘leri hakkında olumlu açıklamalar yapmış ve bu görüşler piyasaya pozitif yansımıştı. Bununla birlikte FED Başkanı Jerome Powell’ın kripto paralar ile ilgili yorumu piyasanın yükselişini tetikleyen bir başka katalizör oldu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar