reklamı kapat

Bitcoin Teknik Analizi 01.07.2019

12:52
1 Temmuz 2019

Geçtiğimiz hafta uzun süredir psikolojik sınır olarak bekleyen 10.000$ direnci yukarı yönlü kırıldı ve hareket son derece hızlı şekilde devam etti. 13764$`ı gören Bitcoin fiyatı buradan bir geri dönüş yaptı.

Bu hareketlilik ile fiyat halen Bollinger Bandının üzerinde seyretmektedir. Ancak daha önce fiyatın altına geçen Parabolik SAR değeri, fiyatın üstüne çıkmıştır. Bu durumun fiyatın yatay veya aşağı hareket içerisinde olacağına sinyal olabilir.

Daha önce bahsettiğimiz Volüm Ossilatörü`de bu hareketle hali hazırda geçmiş olduğu pozitif değerde hızlıca yükseldi ancak düşüşlerle beraber Volüm Ossilatörü`de eğimini aşağı doğru değiştirdi. Benzer şekilde piyasa hacmi de düştü. Bu durum yükselme hareketinin bir süre durağanlaşacağı ve düzeltmenin devam edebileceği şeklinde yorumlanabilir.

Sonuç olarak Bitcoin, Bollinger Bandının üstündeki hareketini devam ettiriyor gibi duruyor. Her ne kadar istatistiksel olarak hareketin devamlılığının ihtimali her geçen gün düşse bile yine de hareket durağanlaşacak ve belki bir miktar daha aşağı doğru gidecek gibi durmakta.

10.000 $ psikolojik sınır olarak uzun süredir kripto dünyasında durmaktaydı. Bu sınır yukarı kırılması bir çok yeni yatırımcı için piyasaya girişi tetiklediği söylenebilir. Coin-Turk ekibi olarak bizleri geçtiğimiz hafta kripto-piyasasına girelim mi şeklinde arayan arkadaşlarımız olduğu düşününce, doğru bir saptama olabilir. Hele ki bir kısmı “uzun bir süredir” aramıyorken 🙂

Bitcoin için 10.000$ seviyesi hem psikolojik sınır, hem önemli bir dirençti. Fiyatın bunu kırması ve üzerinde yükselerek tutunması önemli bir gelişme. Artık 10.000$ direnci fiyat için önemli bir destek olmuştur. Fiyat bu seviyelerin altına sarkmadığı müddetçe hareketlilik durağanlaşsa bile devam edecektir denebilir.

Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR. (Analiz tarihi: 01.07.2019)

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun