Bitcoin Tehlikeli Sularda! Fiyat Grafiğine Göre Bu Seviye Kaçınılmaz!

Özet

  • Bitcoin fiyatı son üç haftadır 28 bin 800 ve 26 bin 500 dolar seviyeleri arasında hareket ederek dar bir aralık oluşturdu. Piyasadaki durgun havanın ortasında neler olabileceğine gelin daha yakından bakalım.
09:31
8 Nisan 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Bitcoin (BTC), Mart ayının ilk yarısındaki agresif rallisinin ardından artan belirsizlik ışığında yatay bir seyir izlemeye başladı. BTC fiyatı böylece son üç haftadır 28 bin 800 ve 26 bin 500 dolar seviyeleri arasında hareket ederek dar bir aralık oluşturdu. Piyasadaki durgun havanın ortasında neler olabileceğine gelin daha yakından bakalım.

Bitcoin Fiyat Analizi

Bir varlığın fiyatı önemli bir fiyat artışının ardından genellikle yükseliş momentumunu yenilemek ve geri kazanılan fiyatların üzerindeki fiyat sürdürülebilirliğini kontrol etmek için kısa süreli bir mola verir. Bitcoin de şu anda devam eden akümülasyon ile satın alım baskısını geri kazanmayı ve fiyattaki toparlanmasını devam ettirmeye dönük bir seyir izliyor.

BTC fiyatı, geçtiğimiz üç hafta boyunca 28 bin 800 dolar ila 26 bin 500 dolar seviyelerinden birkaç kez toparlanarak yatırımcıların bu aralık seviyelerine aktif olarak yanıt verdiğini gösterdi. Piyasadaki FUD akümülasyon aşamasını uzatmış olsa da en büyük kripto paranın fiyatı alıcıların yeni geri kazanılan seviyeleri savunduğunu gösteren 26 bin 500 dolar desteğinin üzerinde kalmayı başardı.

Bitcoin, şu anda 28 bin 130 dolar seviyesinde işlem görüyor ve yakın zaman önce 28 bin 800 dolar aralığındaki dirence takılarak düştü. Bu düşüş, aralık yapısı ile yeni bir ayı döngüsü yaratıyor ve 26 bin 500 doların tekrar ziyaret edilebilecek yüzde 5’lik düşüş ihtimalini artırıyor. Böyle bir düşüş ihtimalinin rafa kalkabilmesi için Bitcoin’in 28 bin 800 dolar direncini kırıp geçmesi gerekiyor.

BTC için Teknik Göstergeler

Günlük zaman dilimindeki Göreceli Güç Endeksi (RSI), yükseliş momentumunun tükendiğini ve mevcut akümülasyonun alım baskısını artırmak için fayda sağlayabileceğini gösteren yatay bir seyre rağmen daha düşük hareket ediyor. Buna ek olarak yükselen 20 günlük EMA eğimi, fiyattaki toparlanma öncesi yatırımcılara ekstra bir avantaj sağlamaya dönük bir şekilde hareket ediyor.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI