f Bitcoin İki Farklı Uzman Görüşü! BTC'de Tarih Tekerrür Edecek Mi? › COINTURK

Bitcoin İki Farklı Uzman Görüşü! BTC’de Tarih Tekerrür Edecek Mi?

Özet

  • Bitcoin'in fiyatı 31.000 dolarlık direnç seviyesiyle karşı karşıya ve BitMEX ve Deribit gibi kripto borsalarındaki Bitcoin balinalarının aktivitesi piyasa katılımcıları arasında kırılma beklentisini artırıyor.

  • BitMEX balinalarının artan aktivitesi ve alım-satım oranındaki yükseliş, Bitcoin'in fiyatının geçmişte büyük kazançlar elde ettiği dönemlere benzer şekilde artış gösterebileceği düşüncesini destekliyor.

  • Kripto analist Ali Martinez'e göre alıcı alım-satım oranındaki yükseliş, Bitcoin'in boğa piyasasının devam etme olasılığını artırabilir.

  • Piyasa etkisi: Nötr
23:00
13 Ağustos 2023

Kripto para piyasasındaki volatilitenin azalmasıyla birlikte Bitcoin fiyatı 31.000 dolarlık önemli bir direnç seviyesiyle karşı karşıya. Piyasa katılımcıları potansiyel bir kırılma için nefeslerini tutarken, Bitcoin balinalarını içeren ilgi çekici gelişmeler spekülatif ateşi körükledi.

Bitcoin Balinalarında Hareketlilik!

Kripto analitik firması Cryptoquant’ın topluluk yöneticisi JA Maartunn, Pazar günü erken saatlerde bir tweet ile beklentiler için zemin hazırladı. Maartunn’un mesajı, özellikle BitMEX kripto borsasındakiler olmak üzere Bitcoin balinaları arasındaki aktivitede gözle görülür bir artışa dikkat çekti. Uzman isim açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

Bitmex balinaları partiye katıldı. Dün gece, çok büyük yeni uzun pozisyonlardan 3 bildirim aldım yüzeyin altında bir şeyler dönüyor.

Uzmanın Cumartesi günü bir başka kayda değer borsa olan Deribit’teki önemli long pozisyonları vurgulayan bir önceki gözlemiyle de yankılandı. Bu gözlemler, büyük oyuncuların piyasa dinamiklerine yanıt olarak kendilerini stratejik olarak konumlandırdığı bir beklenti atmosferine işaret edebilir.

BTC’de Tarihi Veriler!

Ek olarak önde gelen kripto para analisti Ali Martinez, yakın piyasa hareketleri fikrine bir ağırlık sağladı. Cumartesi günkü tweetinde Martinez, BitMEX’teki satın alma hacmindeki ani artışlar ile Bitcoin’in müteakip fiyat hareketleri arasındaki tarihsel ilişkiyi vurguladı. Uzmana göre, BitMEX’teki alım-satım oranındaki son artış, devam eden Bitcoin boğa piyasasının devam etme olasılığını artırıyor. Ali Martinez konu hakkında şu ifadelere yer verdi:

BitMEX’te satın alma hacminde nadiren büyük artışlar görüyorsunuz. Ancak bunu gördüğünüzde, BTC önemli kazançlar elde etme eğiliminde. Mayıs 2020’de alıcı alım-satım oranı 192’ye yükselerek %567 fiyat artışına neden oldu. Ve Ocak 2023’te alıcı alım-satım oranı 140’a yükseldi ve bu da %88’lik bir fiyat artışıyla sonuçlandı. BitMEX’teki alıcı alım-satım oranının son zamanlarda 194’e yükseldiğine dikkat edin. Tarih tekerrür ederse, BTC boğa piyasasının devamına hazırlanıyor olabiliriz.

Haberlerimizi Telegram, Instagram, Facebook, Twitter ve Youtube hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
OKUYUCU YORUMLARI