reklamı kapat

Bitcoin İçin Şaşırtan 2021 Fiyat Tahmini

Son günlerde değer kazanan Bitcoin (BTC) fiyatına yönelik ilgi çekici bir fiyat tahmininde bulunuldu.
23:00
6 Nisan 2019
  • Ömer UçarÖmer Uçar

Kripto para piyasası son günlerde oldukça hareketli günler geçiriyor. Kullanıcılar uzun bir süre boyunca bekledikleri fiyat artışlarını sonunda görebildi. Piyasadaki uzmanlar fiyat artışları konusunda çeşitli fikirler ileri sürüyor. Daha önceden siz değerli okurlarımızla paylaştığımız bu yazı üzerinden, ünlü bir yatırımcının piyasaya yönelik yaptığı yoruma ulaşabilirsiniz. Bir başka ünlü isim Trace Mayer da Bitcoin hakkında gerçekleştirdiği fiyat tahminiyle dikkatleri üzerinde topladı.

Boğalar Geldi Mi?

Piyasada takip edilen bazı uzmanlar Bitcoin’in (BTC) ortaya koyduğu son fiyat artışını boğa piyasasının başlangıcı şeklinde yorumluyor. Uzun süredir devam eden ve kripto kışı olarak adlandırılan ayı trendinin ardından kripto baharın geldiğini ifade eden bu uzmanlar fiyatların bir hayli yükseleceği inancında. Mayer’e göre öncü kripto para Bitcoin 100.000 dolara kadar yükselebilir. Bu tahminle yetinmeyen ünlü uzman Mayer, BTC’nin 2021’e kadar 250.000 doları dahi bulabileceğini savundu.

2015 Yılındaki Tablo

Trace Mayer Bitcoin fiyatının oluşturduğu güncel tablonun 2015 yılında oluşan tabloya benzetiyor. Bitcoin 2015 yılında da bir düzeltme hareketi oluşturup fiyatını kayda değer ölçüde artırmıştı.

Mayer’in BTC fiyatının patlama yapacağı görüşünde olan tek uzman olmadığı söylenebilir. Inmortal Technique adıyla bilinen bir piyasa analisti de Bitcoin’in mevcut fiyat tablosunu 2014 ile 2016 yılları arasındaki tabloya benzetiyor. Bu analiste göre tarihin tekerrür etmesi durumunda BTC iki yüz bin ile üç yüz bin dolar arasında bir değere ulaşabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.