X


Bitcoin Hızla Yükselebilir! 4 Milyar Doların Üzerinde Yatırım Geliyor!

Bitcoin milyar dolarlık yatırımcı girişleriyle hızla yükselişe geçebilir!
20:20
20 Ocak 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto fonları kurumsallar tarafından yoğun ilgiyle karşılanıyor. Geleneksel finans kuruluşları müşterilerine kripto odaklı alternatifler üretebilmek için yoğun mesai harcıyor. Fakat daha fazlasını yapanlar da var. Bitcoin yakın gelecekte yoğun kurumsal talep sebebiyle hızla yükselişe geçebilir.

Bitcoin Hızla Yükselebilir

Andreessen Horowitz, kripto fonlarına yatırım yapmak için 4,5 milyar dolar toplamayı hedefliyor. Geçen hafta, A16z’in VC fonu için 3,5 milyar dolar ve Web3 tohum yatırımları için 1 milyar dolar daha hedeflendiği bildirildi. Protocol Labs, Polychain Capital ve Opensea‘ya yatırımları olan bir VC şirketi olan A16z, Financial Times’ın bir raporuna göre, yalnızca kripto para birimlerine odaklanan en son fonu için 4,5 milyar dolar toplamayı planlıyor.

Geçen hafta, Andreessen Horowitz’in risk sermayesi şirketi, Mart ayında açıklanacak planlarla birlikte VC fonu için 3,5 milyar dolar ve Web3 tohum yatırımları için 1 milyar dolar daha hedeflendiğini açıkladı. İlk fon, kripto girişimlerine ve girişimler için yatırım arayan projelere yatırım için kullanılacak, ikinci fon ise direkt kripto paralara yatırım yapmaya odaklanacak.

Gözlerini Kripto Paralara Çevirdiler

Andreessen Horowitz, yönetimi altındaki yaklaşık 30 milyar dolarlık varlığa sahip, Silikon Vadisi’nin en büyük risk sermayesi şirketlerinden biridir. Girişim fonu, Skype, Facebook, Twitter ve Coinbase gibi şirketlerdeki ilk büyük yatırımcılardan biriydi. Yani iyi bir erken dönem yatırımcıdır. Potansiyeli yüksek şirketleri erken dönemde tespit edip yatırım yapan a16z artık kripto paralara yatırım zamanının geldiğini düşünüyor.

Paradigm Kasım 2021’de 2,5 milyar dolar toplayarak kripto odaklı yatırımlarda bir rekora ulaşmıştı. Eğer a16z hedeflerine ulaşabilirse 4,5 milyar dolar yatırım toplayarak zirveye oturacak.

A16z, son olarak firmanın Afrika kıtasındaki bir startup’a ilk yatırımı olan Carry1st olmak üzere bir dizi kripto dostu oyun platformunu destekledi. Ekim 2021’de, VC firmasından yüksek güçlü bir delegasyon, kripto kurallarını tartışmak için Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Kongre üyeleri ve yönetim yetkilileriyle görüştü.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar