X


Bitcoin Hangi Büyük Hisse Senedine Benziyor?

Ünlü ekonomist Alex Krüger, Bitcoin’in büyük bir hisse senedine benzetti.
14:14
12 Temmuz 2020

Kripto para yatırımcısı ve önemli bir ekonomist olan Alex Krüger Bitcoin’in (BTC), tüm zamanların en yüksek seviyesi 20.000 dolarının üzerine çıkması durumunda Tesla’ya (TSLA) benzeyeceğini ifade ediyor. Analistin açıklamalarına göre bu kadar büyük fiyat hareketleri spekülatif hareketlerini de tetikliyor.

Krüger konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, “TSLA’nın şu anki görünümü, BTC 20.000 doları kırdığında oluşacak görünüme benziyor. Bu tür kopukluklar meydana geldiğinde, heyecan  kontrol altına alınıyor ve bildiğmiz tek şey fiyatın muhtemelen çok fazla yükseleceğidir. Temel bilgiler o zaman önemli değil.” ifadelerini kullandı.

Elon Musk’ın Yolculuğu

Krüger’in yaptığı bu karşılaştırma Elon Musk-Helmed şirketinin hisselerinin %130 artarak yaklaşık olarak 970 dolara çıktığı zamanları odak noktasına alıyor. Bunun yanında acımasız bir şekilde yüzde 64’lük bir düzeltme yaşadıktan sonra elektrikli otomobil üreticisi Mart ayının sonunda büyük fiyat artışına yeniden başladı.

10 Haziran’da Tesla, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1,544 dolar seviyesine ulaştı ve Musk’ı dünyanın en zengin yedinci kişisi yaptı. Hisse senedi şu anda 2020’nin dip seviyesinden %263 daha yüksek bir seviyeden işlem görüyor.

Tesla ve XRP

Krüger’in açıklamalarına göre Tesla’nın 2018’in başlarında sergilediği hareketler XRP’ye benziyordu. Ancak en azından Tesla’nın fiyatı elektrikli otomobiller tarafından yükseltilmişti.

Öte yandan bu ayın başlarında, eski riskten korunma fonu yöneticisi Mike Novogratz, Tesla ve Beyond Meat gibi ‘hikaye hisselerinin’ fiyat eyleminin son bir aydır son derece sıkıcı fiyat hareketleri sergileyen Bitcoin‘in en büyük rakipleri olduğunu dile getirmişti.

Öte yandan Haziran ayında Tesla hisse senedinin değeri 1.027 doları aşarak yeni bir rekor kırdı. Bununla birlikte Tesla hisselerinin piyasa değeri de 188 milyar doları aştı ve böylece Bitcoin (BTC) piyasa değeri bakımından Tesla hisselerinin gerisinde kalmış oldu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.
İlgili Yazılar