reklamı kapat

Bitcoin Fiyatı Tekrar Yükselişe Geçecek Mi? Popüler Ekonomist Açıkladı

Bitcoin fiyatı yaşadığı sert düşüşten sonra yeniden toparlanabilecek mi?
13:41
25 Haziran 2020

Bitcoin fiyatı oldukça iyi bir başlangıç yaptığı Haziran ayının son haftasında beklenmeyen bir satış baskısının etkisi altında kaldı. Pazartesi günü 9.800 dolar seviyesine kadar yükselen lider kripto para biriminin Salı akşamı bir anda 600 dolarlık kayıp yaşaması ve birçok borsada 9.100 dolara gerilemesi, yatırımcıların endişelerini de arttırdı.

Mart ayında 3.700 dolara kadar düşen Bitcoin fiyatı bunun devamında 10.000 dolara hızlı bir yükseliş elde ederek aslında riskli durumlarda yatırım yapmanın ne kadar kazançlı olabileceğini ortaya koymuştu. Şimdi ise piyasaya korku ve belirsizlik hakim. Bu sebeple kimse düşen fiyata rağmen BTC yatırımı yapmaya sıcak bakmıyor gibi gözüküyor.

Nunya Bitcoin Fiyatını Yorumladı

Buna rağmen önde gelen kripto para analistlerinden ve ekonomistlerden birisi olan Nunya Bizniz, Bitcoin için her şeyin bitmediğini gösteren bir grafik yayınladı. Lider kripto para biriminin şu an Mart ayında temelleri atılan trend hattına geri döndüğünü gösteren Bizniz, fiyatın aslında 2 aylık destek noktasına düştüğünü belirtti.

Nunya’nın yayınladığı grafiğe bakıldığında Bitcoin fiyatı 7.500 dolar seviyesine inene kadar boğaların kontrolü bırakmayacağı görülüyor. Nunya ilk destek hattını 9.100 dolara, bunun devamındaki destek hattını 8.500 dolara ve son destek hattını da 7.500 dolara çizdi.

Bu da diğer analistlerin Bitcoin fiyat yorumları ne olursa olsun, bu düşüşü hala yükseliş ve kazanç için fırsat olarak gören analistlerin de olduğunu gösteriyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.