X

Bitcoin Fiyat Yorumları: Lider Kripto Para BTC’de Dönem Beklentileri

Birçok analist, bir günde 4.000 dolar değer kaybeden Bitcoin için olumlu sinyaller verdi.
21:20
12 Kasım 2021

Lider kripto para birimi Bitcoin, Evergrande darbesinin ardından uzmanlara göre 90.000 dolar yolculuğuna devam ediyor. 12 Kasım’daki son piyasa hareketinde alım satım platformu Decentrader, BTC fiyat hareketleriyle ilgili popüler duyarlılığının altını çizdi.

Yükseliş Devam Ediyor

Birçok analist, bir günde 4.000 dolar değer kaybeden Bitcoin için olumlu sinyaller verdi. Yükselişin devamını işaret eden uzmanlar, kısa vadeli koşullarda fonlama oranlarının yüksek olduğu durumda ufukta bir ayı piyasası beklemiyor. Decentrader, Bitcoin’de yükselişe devam derken önümüzdeki haftalarda 85.000 dolar ila 90.000 dolar bölgesine bir boğa koşusu bekliyor. Bununla birlikte grafikler hedefi ve yakındaki destek seviyesini gösterirken 59.000 dolar seviyesinde alana odaklandı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Decentrader, bu boğa döngüsünü son yarılanma tarihindeki önceki hareketlerle karşılaştırdığımızda henüz parabolik bir artış görmediğimizi belirtti. 2013 veya 2017 boğa koşularıyla aynı olmasa da uzmanlara göre Bitcoin parabolik bir yükseliş için temel atma sürecinde. Kaydedilen döngüler kapsamlı araştırıldığında mevcut döngünün daha öncekiler ile doğrudan benzerlik göstermediğinde hatta ikisinin bir kombinasyonunu işaret ettiği görülüyor.

Taproot Güncellemesi

Önümüzdeki pazar günü yalnızca ABD SEC’in Bitcoin spot ETF kararına değil aynı zamanda Taproot güncellemesine de gözler dikilmiş durumda. ETF reddinden kaynaklanacak olan kısa vadeli yansıma Bitcoin fiyatın zarar verebilirken büyük protokol yükseltmelerinin katartik bir etkiye sahip olduğu belirgin bir gerçek.

Segregated Witness güncellemesi (2017) o dönemde 20.000 dolarlık zirvenin dört ay öncesinde piyasaya sürülmüştü. Taproot, o zamandan bu yana en büyük yükseltmeyi temsil ediyor. Decentrader, konu ile ilgili şunları kaydetti:

Bitcoin’in en son bu kadar büyük bir yükseltme yaptığı zaman, Ağustos 2017 Segwit yükseltmesiydi. O zamanlar Bitcoin fiyatı 4.000 dolarken 4 ay içerisinde 20.000 dolara kadar ulaştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar