reklamı kapat

Bitcoin Fiyat Tabloları 2015 Yılındaki Boğa Trendini Anımsatıyor

Bitcoin (BTC) fiyatına ilişkin son tablolar uzmanlara göre 2015 yılında yaşanan boğa trendini hatırlatıyor.
08:00
22 Mart 2019

Kripto paraların öncüsü Bitcoin (BTC) yaklaşık 14 ay süren ayı trendinin ardından hareketli günler yaşıyor. 2017 yılının Aralık ayında 20.000 dolar seviyesine ulaşarak tüm zamanlar rekoruna imza atan Bitcoin 2019’un Şubat ayına dek kademe kademe değer kaybına uğradı ve fiyatı 3.150 dolara dek geriledi. Neyse ki lider kripto para son günlerde bir ivme yakalayarak 4.000 doların üzerine çıkmayı başardı. Coindesk’te yer alan bir haberde güncel BTC tablolarına ilişkin ilgi çekici bir yorumda bulunuluyor. Buna göre Bitcoin, 2015 yılında gerçekleşen boğa piyasasından önceki tabloyu taklit ediyor olabilir.

Bitcoin Boğa Piyasası

Bitcoin öncülüğünde seyreden kripto paralar son fiyat artışlarının ardından kullanıcılarına umut veriyor. BTC’nin piyasa üzerindeki hakimiyetinin azalması akıllara geçmişte yaşanan altcoin sezonunu getirirken bazı uzmanlar da Bitcoin’in yaşayacağı bir sonraki boğa koşusunun başlamış olabileceğini iddia etti. Konu hakkındaki birçok tartışma halen devam ederken Coindesk uzmanları tarihsel veriler ışığında ilgi çekici bir analiz gerçekleştiriyor.

2015 Boğa Grafiği

Bitcoin’in geçmişte oluşturduğu fiyat tablolarını dikkate alan uzmanlar, son tabloların 2015 yılındaki boğa piyasasından önceki grafiklere benzediğini savunuyor. Bu kişilere göre BTC’nin son 14 aylık fiyat grafiği 2015 yılındakine benzer bir yükselişi söz konusu hale getirebilir. Uzmanlara göre benzer olay örgüsünün gelişmesi durumunda BTC bu yıl içerisinde benzer bir boğa piyasası yaşayabilir.

Uzman görüşlerine göre Bitcoin, fiyatını 4.000 doların üzerinde tutmayı başararak boğa piyasasına ilişkin sinyaller veriyor. Analistlerin geneli tarafından yapılan yorumlara baktığımızda bir sonraki hedefin 4.200 dolar olarak gösterildiğini söyleyebiliriz. Öte yandan 4.040 doların üzerinde kalmayı başaramayan bir BTC, beklentilerin aksine değer kaybına da uğrayabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun