X


Bitcoin Eylül Ayını Nasıl Geçirecek? Uzmanı Açıkladı

Kraken araştırmacılarından kısa vadede kötü, orta vadede iyi BTC açıklaması.
13:44
9 Eylül 2020

ABD’nin en büyük kripto para borsalarından birisi olan Kraken, daha önce de Bitcoin ve diğer kripto paralar hakkında oldukça önemli ve tutarlı açıklamalar ile  araştırmalarda bulunmuştu. Kraken araştırmacılarının ara ara yaptıkları önemli tespitler, kripto para yatırımcılarına ciddi anlamda yardımcı oluyor.

Yayınlanan araştırmada Eylül ayının Bitcoin’in tarih boyunca en kötü performans sergilediği ay olduğu belirtiliyor. Eylül ayında Bitcoin’in ortalama olarak %7 değer kaybettiği belirtilmekte. Bitcoin’in 2020 yılının birçok ayında ortalamanın üzerinde düşüş yaşadığı da göz önüne alınacak olursa bu gerileme oldukça normal.

Bitcoin Eylül Ayında Hep Düşüş Yaşıyor

Kraken araştırmacıları şu an yaşanan sert düşüşe rağmen umudun hala var olduğunu savunmakta. Bitcoin’in toplam arzının önemli bir kısmının 12 aydan uzun bir süredir hareket etmediği görülüyor ve bu balinaların satış yapmadığına işaret etmekte. Kraken raporunda buna ek olarak Bitcoin’in Eylül ayı sonrasında yükseliş yaşama ihtimalinin de bir hayli yüksek olduğu vurgulanmakta.

Kraken araştırmacılarına göre  uzun vadede BTC fiyatında %50 civarında artış görülebilir ve şu an yaşanan düşüş biraz da ABD borsalarından kaynaklanıyor. Bitcoin gerçekten de geçtiğimiz günlerde ABD borsaları ile benzer bir düşüş yaşadı ve milyarlarca dolarlık birçok şirketin hisse değeri çok sert geriledi.

Barstool Sports kurucusu Dave Portnoy da Bitcoin‘den az bir zararla çıkarken ABD borsalarından rekor bir zarar yaşayarak beklemediği bir sonuçla karşılaştı.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar