X


Bitcoin Dakikalar İçerisinde 9.000 Dolar Sildi! Kripto Paralar Neden Düşüyor?

Piyasa sert düştü. Bitcoin dakikalar içerisinde 9.000 dolar sildi
18:22
7 Eylül 2021
Bitcoin Dakikalar İçerisinde 9.000 Dolar Sildi! Kripto Paralar Neden Düşüyor?

Popüler kripto para birimi Bitcoin (BTC) gün içerisinde 53.000 dolar seviyesine dayandı. Ancak ardından fiyat sert bir düşüş başlatarak yürekleri ağıza getirdi. Lider kripto para birimi an itibarıyla 43.000 dolar seviyesine kadar geriledi.

Bitcoin Sert Düşüyor! 9.000 Dolar Sildi

Lider kripto para birimi Bitcoin aniden başlayan bir düşüşle sadece dakikalar içerisinde 9.000 dolar sildi. Bitcoin’in, 53.000 dolar seviyesine yaklaşmasının hemen ardından sert bir düşüş başladı ve gün içerisinde 50.000 dolar seviyesine kadar geriledi.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Dakikalar önce Bitcoin’de yeniden başlayan düşüş dalgası, lider kripto para biriminin sadece dakikalar içerisinde 43.000 dolara kadar gerilemesine neden oldu.

El Salvador‘un Bitcoin’i resmi para olarak tanımlamasının ardından Bitcoin yükselişe geçti ve 53.000 dolar’a yaklaştı. Bu hareketin ardından Bitcoin fiyatının yukarı yönlü artışını devam ettirmesi herkes tarafından bekleniyordu. Ancak Bitcoin’deki bu fiyat hareketi herkesi ters köşe yaptı.

Son zamanlarda elde edilen veriler Bitcoin madencilerinin bazı karları kilitlemek için Bitcoin’i sattığını gösteriyor. Bitcoin’deki bu sert düşüşün kaynağı henüz net olarak bilinmese’de, düşüş madencilerin Bitcoin satımları ile ilişkilendirilebilir.

 

Altcoin’ler de Kayıp Büyük

Bitcoin‘in 43.000 dolarlara kadar gerilemesi ile altcoinler‘de bu durumdan oldukça fazla etkilendi. Öyle ki en büyük altcoin olan Ethereum (ETH), Bitcoin’in sert düşmesinin ardından 3.060 dolar seviyesine kadar geriledi.

Lider altcoin Ethereum en son 1 ay önce 3.000 dolar seviyesinde işlem görüyordu. Bitcoin’deki bu düşüş Ethereum‘un 900 dolar silmesi ile sonuçlandı ve Ethereum yeninden 3.000 dolar seviyesine geriledi.

Öte yandan en büyük 3. kripto para birimi Cardano (ADA) ise %20’nin üzerinde bir düşüş yaşadı ve 2.04 dolar seviyesini gördü. Binance Coin (BNB), 500 dolar bandından 370 dolara kadar gerileyerek büyük bir düşüş yaşadı.

Ayrıca bir süredir iyi performans gösteren XRP‘de uzun zaman sonra %20’lik bir düşüşle yeniden 1 doların altına geriledi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar