Bitcoin (BTC), Yeniden Kritik Seviyelere Geriledi: Kripto Para Piyasasında Son Durum!

Güne düşüş ile başlayan lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), kaydettiği son değer kayıplarının ardından 23.250 dolar seviyelerine kadar geriledi.
08:57
18 Ağustos 2022
Kripto Para Piyasasında Düşüş Sürüyor! Bitcoin ve Altcoin'lerde Son Durum Ne?
Okuma Süresi: 2 Dakika

Son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde %3’e yakın bir değer kaybı kaydeden lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), günün erken saatlerinde 23.250 dolar seviyelerine kadar geriledi. Kripto para piyasası, güne düşüş yönlü bir ivme ile başladı. Ethereum (ETH), kaydettiği son değer kayıplarının ardından 1.850 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Kripto para piyasasının toplam değeri, 1,16 trilyon dolara geriledi. Öte yandan Coinglass verilerine göre ise kripto para piyasasında, son 24 saatte ortalama 230 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu.

Bitcoin (BTC), Güne Düşüş ile Başladı

Hafta içerisinde düşüş yönlü bir ivme yakalayan ve yeniden 24.000 dolar seviyelerinin altına gerileyen lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde de değer kayıplarına hız kazandırdı. Bitcoin (BTC), son 24 saatte %3’e yakın bir değer kaybı kaydetti ve günün erken saatlerinde 23.250 dolar seviyelerine kadar geriledi. Kripto para piyasasındaki çoğu altcoin, Bitcoin’deki değer kayıplarının da etkisiyle yönünü yeniden aşağı çevirdi ve güne düşüş yönlü fiyat hareketleri ile başladı. Ethereum (ETH), kaydettiği son değer kayıplarının ardından 1.850 dolar seviyelerine geri çekildi. Kripto para piyasasının toplam değeri ise 1,16 trilyon dolara geriledi. Öte yandan piyasadaki volatilitenin de artması ile birlikte Coinglass verilerine göre kripto para piyasasında, son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde ortalama 230 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu.

Kripto Para Piyasasında Son Durum

Kaydettikleri son fiyat hareketleri ile birlikte Binance Coin (BNB) 307 dolar, Cardano (ADA) 0,54 dolar, XRP 0,37 dolar, Solana (SOL) 40,8 dolar, Polkadot (DOT) 8,4 dolar, Avalanche (AVAX) 25,9 dolar ve Polygon (MATIC) 0,89 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Celsius Network (CEL), Chiliz (CHZ) ve Monero (XMR) ise piyasadaki düşüş eğiliminin aksine kaydettikleri son değer artışlarının ardından CoinMarketCap verilerine göre piyasa değeri en yüksek ilk 100 kripto para birimi arasında, son 24 saatte en yüksek oranlı değer artışı kaydeden kripto varlıklar oldu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar