Reklam

Bitcoin (BTC) Yeniden Harekete Geçti! 100 Bin Dolar Yolculuğu Başlıyor Mu?

Lider kripto para birimi Bitcoin, dün akşam saatlerinde yeni bir artış başlattı.
08:28
8 Kasım 2021
Bitcoin (BTC) Yeniden Harekete Geçti! 100 Bin Dolar Yolculuğu Başlıyor Mu?
Okuma Süresi: 2 Dakika

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 67.000 dolar seviyesine ulaşmasının ardından küçük bir düzeltme yaşadı ve fiyat o zamandan beri yatay bir şekilde hareket ediyordu. Dün akşam saatlerinde başlayan artışla birlikte popüler kripto para birimi Bitcoin, yeniden ATH‘a doğru yola koyuldu.

Bitcoin Yeniden 65.000 Dolara Yükseldi

Piyasa değeri bakımından birinci sırada yer alan lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), bir süredir yaşanan düzeltmenin ardından yeniden harekete geçti. Dün akşam başlayan yükseliş trendi ile birlikte amiral gemisi kripto para birimi tüm zamanların en yüksek seviyesine çok yaklaştı.

Öyle ki Bitcoin geçtiğimiz gün 61.000 dolar seviyelerinde işlem görürken, yaşanan artışla birlikte 65.639 dolar seviyelerine kadar yükselmeyi başardı. Popüler kripto para birimi Bitcoin, geçtiğimiz ay yaşanan ani bir fiyat artışı ile 67.000 dolar seviyesinde tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetti.

Bitcoin’de yaşanan son artışla birlikte lider kripto para birimi bu seviyeye oldukça fazla yaklaştı. Dolayısıyla Bitcoin‘deki yükseliş trendi devam ederse  yakın vadede yeni bir tüm zamanların en yüksek seviyesi (ATH) kaydedilebilir.

Bitcoin Güncel Durum

Amiral gemisi kripto para birimi Bitcoin, dün akşam saatlerinde yeniden hareketlendi ve hızlı bir artış başlattı. Bitcoin’deki bu artış ile tüm zamanların en yüksek seviyesine yeniden yaklaşıldı. Popüler kripto para birimi BTC, artışını sürdürmeye devam edebilirse ATH’ı test edebilir.

Öte yandan 2021’in sonuna yaklaşmışken, bu soru yeniden akılları kurcalamaya başladı; Bitcoin (BTC) 100.000 dolar seviyesine ulaşabilecek mi?

İçeriğin kaleme alındığı an itibarıyla lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), CoinMarketCap’ten alınan verilere göre, son 24 saatte %5’in üzerinde bir artış kaydetti. Öte yandan BTC şu anda günlük en yüksek seviyenin biraz altında 65.276 dolardan alım satım işlemi görmeye devam ediyor.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar