Bitcoin (BTC), Yeniden 24.000 Doların Altına Geriledi: Kripto Para Piyasasında Son Durum!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), kaydettiği son değer kayıpları ile birlikte yeniden 24.000 doların altına geriledi.
08:41
16 Ağustos 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Dün öğlen saatlerinden bu yana kaydettiği değer kayıpları ile birlikte düşüş yönlü bir ivme yakalayan lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), yeniden 24.000 doların altına geriledi ve yazının yazıldığı an itibarıyla 23.900 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Piyasadaki çoğu kripto para birimi, son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde değer kayıplarına hız kazandırdı. Ethereum (ETH), kaydettiği son değer kayıplarının ardından 1.870 dolar seviyelerinden işlem görmeye başlarken, kripto para piyasasının toplam değeri ise 1,18 trilyon dolara geriledi. Ayrıca Coinglass verilerine göre ise kripto para piyasasında, son 24 saatte ortalama 200 milyon dolarlık short ve long pozisyon tasfiye oldu.

Bitcoin (BTC), Yeniden 24.000 Dolar Seviyelerinin Altına Geriledi

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), dün öğlen saatlerinde kaydetmeye başladığı değer kayıpları ile birlikte yeniden 24.000 dolar seviyelerinin altına geriledi. Çoğu altcoin, Bitcoin’deki değer kayıplarının da etkisiyle güne düşüş ile başladı. Ethereum (ETH), kaydettiği son değer kayıplarının ardından 1.870 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Kripto para piyasasının toplam değeri ise 1,18 trilyon dolara geriledi. Öte yandan Coinglass verilerine göre kripto para piyasasında, son 24 saatlik zaman dilimi içerisinde ortalama 200 milyon dolar değerinde short ve long pozisyon tasfiye oldu.

Kripto Para Piyasasında Son Durum

Kaydettikleri son fiyat hareketleri ile birlikte Binance Coin (BNB) 316 dolar, Cardano (ADA) 0,55 dolar, XRP 0,37 dolar, Solana (SOL) 43 dolar, Polkadot (DOT) 8,6 dolar, Avalanche (AVAX) 27,5 dolar ve Polygon (MATIC) 0,94 dolar seviyelerinden işlem görmeye başladı. Ayrıca Chiliz (CHZ), Ankr (ANKR), Unus Sed Leo (LEO), STEPN (GMT) ve Trust Wallet Token (TWT) ise piyasadaki düşüş eğiliminin aksine kaydettikleri yükseliş yönlü fiyat hareketleri ile birlikte CoinMarketCap verilerine göre piyasa değeri en yüksek ilk 100 kripto para birimi arasında, son 24 saatte en yüksek oranlı değer artışı kaydeden kripto varlıklar oldu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar