Bitcoin (BTC) Neden Yükseliyor! Ünlü Analist: “Gemiye Binme Zamanı Geldi!

Piyasaların amiral gemisi Bitcoin'in (BTC) fiyat artışının nedeni ne? Kripto para birimindeki fiyat artışları devam edecek mi?
00:50
18 Şubat 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Lider kripto para birimi olan Bitcoin (BTC) , Amerika Birleşik Devletleri’ndeki artan düzenleyici incelemenin tetiklediği son küçük düzeltmelerden sonra 25.000 dolar seviyesini aştı. Yükseliş görünümü, kripto para biriminin gelecekteki rallisine işaret eden teknik göstergeler neye işaret ediyor?

“Bitcoin’de Gemiye Binme Vakti!”

Bitcoin teknik analisti CryptoCon’a göre, kripto para birimi tarihsel olarak sürekli bir ralliye yol açan boğa piyasası çapraz seviyesine ulaştı. Analiste göre, “zihinsel dayanıklılığa” sahip yatırımcılar, ekonomik durgunluk hakkındaki zorlu anlatılara ve 10.000 dolarlık bir fiyat noktasının psikolojik engeline rağmen Bitcoin’i mevcut gerçekleşen fiyatının altında satın alabildiler. Analist açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

Yalnızca en fazla zihinsel dayanıklılığa sahip olanlar, Bitcoin’i gerçekleşen fiyatın altında satın alabilir, 10.000 dolar gibi anlatılarla ve bir durgunlukla mücadele edebilir. Birçoğu, Bitcoin’in düşük seviyelere geri döndüğü ve tamamen kaçırdığı bir 2015 senaryosunu bekleyecek. Boğa piyasası çaprazı burada, gemiye binme zamanı.

 

BTC’de Teknik Göstergeler!

Bununla birlikte uzmanlara göre Bitcoin, iki aylık grafiğinde üçüncü Stokastik göreceli güç endeksi (RSI) yükseliş geçişine ulaştı. Ayrıca gelişmeye bağlı olarak, lider kripto para birimi piyasası değeri “makro görünümde son derece yükseliş sinyali” gösterebilir. Yazı kaleme alındığında piyasa değerine göre birinci sırada yer alan kripto para birimi, yakaladığı yükseliş ivmesiyle 24.760 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Öte yandan kıdemli kripto para analisti Jim Wyckoff son fiyat hareketine dayanarak, Bitcoin’in “fiyatlara karşı en az direnç ” yolu ile yakın vadede yükseleceğine dikkat çekti. Ayrıca analist Bitcoin’in 25.000 doların üzerinde kalması durumunda, 30.000 doları geri almak için yer açabileceğini düşünüyor. Analistlerin Bitcoin’e karşı olan yükseliş hissiyatı, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan %13’e ulaşan Taproot’un benimsenmesiyle vurgulandığı gibi, artan zincir içi etkinlikle de destekler nitelikte olduğu belirtiliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar