Bitcoin (BTC) Ne Kadar Oldu? Altcoin’lerde Son Durum

Bitcoin (BTC) ne kadar oldu, altcoin'lerde son durum ne? Gelin kripto para piyasalarında son duruma daha yakından bakalım.
07:14
6 Eylül 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

En büyük kripto para Bitcoin (BTC) ve altcoin’ler görece sakin günlerden geçerek oldukça dar bir aralıkta hareket ederken, yatırımcıların gözü kulağı ABD’den gelecek Ağustos ayına ilişkin enflasyon verilerine ve Eylül ayının kritik kararı olacak olan Fed’in faiz kararına çevrilmiş durumda. Analistlere ve piyasa uzmanlarına göre 13 Eylül’de ABD Ağustos ayı enflasyon verileriyle küresel piyasalarla birlikte kripto para piyasalarındaki sakinlik bozulmaya, Fed’in 22 Eylül’de alacağı faiz kararıyla ise piyasalarda kısa vadede yön belli olacak. Peki Bitcoin ne kadar oldu, altcoinler‘de son durum ne? Gelin daha yakından bakalım.

Bitcoin’de Ne Kadar Oldu?

BTC, son 24 saatte kaydettiği yüzde 0,38 düşüşle 19 bin 787 dolardan alınıp satılırken, işlem hacmi 31.7 milyar dolar seviyesinde. En büyük kripto paranın fiyatı son 24 saatte 19 bin 673 dolar ila 20 bin 155 dolar gibi oldukça dar bir aralıkta hareket ederken, Bitcoin’in kripto para piyasaları üzerinde hakimiyeti ise yüzde 38,2 seviyesinde.

Altcoin’lerde Son Durum

En büyük altcoin Ethereum’un (ETH) merakla beklenen The Merge güncellemesine sayılı günler kala, ETH‘nin fiyatı son 24 saatte kaydettiği yüzde 4,45 yükselişle bin 644 dolardan alınıp satılıyor. 24 saatteki işlem hacmi 16.2 milyar dolar olan Ethereum‘un piyasa değeri ise 201 milyar dolarda.

Güncel verilere göre, piyasa değeri bakımından en büyük 25 kripto para arasında son 24 saatte gösterdiği yüzde 25,17 yükselişle Ethereum Classic’in (ETC), yüzde 2,66 düşüşle UNUS SED LEO’nun (LEO) öne çıktığı görülüyor.

Öte yandan CoinMarketCap‘in sağladığı son 24 saatte yatırımcısına en çok kazandıran kripto para listesinde ilk sırada yüzde 25,17 yükselişle Ethereum Classic (ETC) yer alırken, yine CoinMarketCap’in sağladığı son 24 saatte yatırımcısına en çok kaybettiren kripto para listesinde ise ilk sırada yüzde 8,25 düşüşle Nexo (NEXO) yer alıyor.

Kripto para piyasalarının değeri ise 1 trilyon dolar seviyesinin altında seyrini sürdürdüğünü ve 991 milyar dolar seviyesinde bulunduğunu da not edelim.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar