Tecrübeli Analistten 3 Büyük Altcoin için Dikkat Çeken Analiz: Büyük Düşüş

Altcoinler için tam vaktinde yaptığı kritik uyarılarla yakından takip edilen Altcoin Sherpa, piyasalardaki yatay hareket devam ederken üç altcoin için son analizlerini paylaştı.
09:02
6 Eylül 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Altcoinler için tam vaktinde yaptığı kritik uyarılarla yakından takip edilen anonim kripto para analisti ve trader’ı Altcoin Sherpa, piyasalardaki yatay hareket devam ederken üç altcoin için son analizlerini paylaştı.

2 Altcoin için Potansiyel Senaryolar

Altcoin Sherpa olarak bilinen anonim kripto para analisti ve trader’ı, ilk olarak kripto paranın düşüş trendine girdiğini belirterek fan token Chiliz‘i (CHZ) short’lamak istediğini “CHZ: Short pozisyon için mevcut planım.”  şeklinde açıkladı ve aşağıdaki fiyat grafiğini paylaştı.

Altcoin Sherpa’nın fiyat grafiğine dayanarak, 0,22 dolar aralığında bir short pozisyon açmadan önce dört saatlik grafikte 200 üstel hareketli ortalamadan (EMA) bir sıçrama bekliyor.

CHZ, yazım sırasında 24 saatte kaydettiği yüzde 1,64 düşüşle 0,20 doların hemen üzerinde işlem görüyor.

Altcoin Sherpa’nın listesinde ikinci altcoin Blockchain ölçeklendirme çözümü Polygon (MATIC). Kripto para analistine göre, MATIC’i bekleyen üç olası senaryo var:

MATIC: Bence üç durum var. Birincisi bir fincan ve kulp ve fiyat devam ediyor. Bu, BTC/ETH hem iyi hem de yükselişteyse gerçekleşir. İkincisi ikili dip, fiyat diplere dönüyor ve ardından konsolide oluyor/bu dip. Üçüncüsü, her şeyin bitmesi ve ölmesi.

MATIC, şu anda haftalıkta yüzde 6,93 yükselişle 0,89 dolardan işlem görüyor.

Binance’ın BNB’si için Büyük Düşüş Beklentisi

Popüler kripto para analistinin radarındaki son altcoin ise hacim bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası Binance‘ın yerel token’ı BNB (BNB). Altcoin Sherpa, BNB’nin kısa veya orta vadede 200 dolar aralığına kadar büyük bir düzeltmeden (yüzde 30 düşüş) geçmek üzere olduğunu ve Bitcoin’in (BTC) piyasalardaki ivmede belirleyici bir faktör olduğunu söyledi. Ayrıca gücünü ölçmek için BTC karşısında BNB‘yi (BNB/BTC) izlediğini belirtti:

BNB: BTC’nin nasıl yaptığına bağlı olarak 200 doların ortalarına doğru geri dönebilir. Yine de BNB/BTC işlem çifti güçlü görünüyor.

BNB, yazım sırasında 24 saatte kaydettiği yüzde 1,23 yükselişle 280 doların hemen üzerinde işlem görüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar