Dikkat! Bu Altcoindeki Yüzde 25 Kazanç Yerini Düşüşe Bırakabilir!

Bu altcoinde son yedi gün içerisinde yüzde 25 artış yaşandı. Mevcut piyasa koşullarına rağmen altcoinin ciddi kazanç elde etmesinin sebebi ne?
01:00
6 Eylül 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasalarının genelinde yaşanan derin düşüşlerin etkisi devam ederken, piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olan Bitcoin’in (BTC) yatırımcılar için psikolojik seviye olan 20.000 dolar mücadelesi sürüyor. Piyasa genelinde durum böyle iken bazı popüler altcoinler ciddi kazançlar elde etti. Bunlardan biri olan Cosmos (ATOM) Haziran ayından bu yana gösterdiği yükseliş eğilimi ve performansıyla yatırımcılarının yüzünü güldürdü.

ATOM’da Yüzde 25 Kazanç

Popüler altcoinlerden biri olan ATOM son 24 saat içerisinde %0.04 artış ve son yedi gün içerisinde yaklaşık %25 oranında artış ile birçok kripto para biriminden daha iyi bir performans sergiledi. Geçen haftaki kripto para birimden yaşanan ralli, tokenın fiyatının yükselen destek çizgisinden başarılı bir şekilde geri dönmesinden sonra gerçekleşti. Ayrıca kripto para birimindeki mevcut yükseliş momentumuna rağmen, bir düşüş yaşanabileceği belirtildi. Öngörülen düşüşün sebebi olarak ise kripto para biriminin mevcut konumunun, kilit bir direnç seviyesinde işlem görmesi gösteriliyor.

Artış Yerini Düşüşe Bırakabilir!

Bununla birlikte CoinMarketCap’ten alınan verilere göre, yazı kaleme alındığı tarih itibariyle ATOM %0.04 arttı ve 12.83 dolar seviyesinden işlem görüyor. Ayrıca ATOM’un aşağı yönlü ivmeyi doğrulama adına küçük çaplı volatilite yaşadığı belirtildi. Popüler altcoinin mevcut düşük satış baskısı, Cosmos’un delegasyon stratejisini elden geçirmesinden kaynaklanabileceği öne sürüldü. Kripto para birimlerindeki düşük satış baskısı, özellikle doğrulayıcı sayısındaki artışla birlikte talebi de etkileyebilir.

Öte yandan Cosmos ağı, ATOM talebini tahmin edilebilir şekilde artırabilecek ve fiyat hareketini optimize edebilecek bir dizi blok zinciri ağı ile entegre olacaktır. Ancak token’ın artan satış faaliyeti nedeniyle fiyatında bir geri çekilmenin de olası olduğu belirtildi. Ayrıca uzmanlara göre kripto para biriminde yaşanan rallinin ardından genel kripto para piyasası da dahil olmak üzere tokenların düşük fiyatları gelecekteki olası boğa sezonu için iyi bir alım fırsatı yaratıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar