X


Bitcoin (BTC) İçin Kritik Saat: Bugün Bu Saate Dikkat!

Bugün yapılacak bir açıklama Bitcoin fiyatının daha fazla kazanç sağlamasına sebep olabilir. Yatırımcılar bu saati bekliyor!
13:48
11 Ağustos 2021

Lider kripto para birimi Bitcoin’de artış grafikleri devam ederken bugün yapılacak bir açıklama BTC fiyatını etkileme potansiyeline sahip gibi görünüyor. Bu noktada Bitcoin yatırımcılarının da 15:30’a odaklandıkları ifade edilebilir.

ABD Enflasyon Verisi Açıklanacak

Elde edilen bilgilere göre bugün saat 15:30’da Amerika Birleşik devletleri enflasyon verisi açıklanacak. Beklentilerin üzerinde bir rakamın açıklanması halinde ise DXY’de düşüş olması bekleniyor. Tarihsel veriler değerlendirildiğinde bu durumun Bitcoin için bir artış sinyali olacağı ifade ediliyor.

DXY, ABD Dolar Endeksi olarak biliniyor ve doların diğer ülke para birimlerine karşı güç kaybetmesi halinde endeks düşüyor. Bunun tam tersi bir şekilde doların diğer ülke para birimlerine karşı güç kazanması halinde de endeksin yükseldiği görülüyor.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Bunlara ek olarak dolar ve Bitcoin karşılaştırması yapıldığında tarihsel olarak genel anlamda dolar güç kaybettiğinde Bitcoin’in arttığı ifade edilebilir. Bu sebeple eğer bugün 15:30’da beklenenin üzerinde bir rakam açıklanırsa, bahsi geçen açıklamanın ardından BTC’nin yükselişe geçebileceği düşünülüyor.

Bitcoin Fiyatı ve Beklentiler

Yazının kaleme alındığı an itibari ile Bitcoin fiyatı 46.000 dolar üzerinde işlem görüyor ve yükselişinin sürdüğü görülüyor.

Analistler bir yükseliş hamlesi ile birlikte fiyatın 48.000 dolarlık dirence doğru ilerleyebileceğini ve daha sonra ilk hedefin 50.000 dolar olacağını ifade ediyor. 50.000 dolar bandının özellikle psikolojik direnç olması sebebiyle büyük önem taşıdı düşünülüyor. Eğer yükseliş grafikleri devam ederse bundan sonra BTC’nin yeni bir rekora doğru ilerlemeye geçebileceği ifade ediliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar