X


Bitcoin (BTC) Grafikleri, O Teknik Formasyonu Çiziyor: Ayı Görünümü Onaylandı Mı?

Bu formasyon, düşüş trendine işaret eder ve eğer onaylanırsa Bitcoin'in aşağı yönlü hareketi derinleşebilir.
12:45
13 Eylül 2021

Lider kripto para birimi Bitcoin, bir omuz baş omuz formasyonu izliyor. Bu formasyon, düşüş trendine işaret eder ve eğer onaylanırsa Bitcoin’in aşağı yönlü hareketi derinleşebilir. BTC, mevcut destek seviyesi 44.487 dolardan alım satım işlemi görüyor.

Bitcoin Grafikleri Neye İşaret Ediyor?

Bitcoin grafiklerinde bir omuz baş omuz modeli saptandı. Bu model bir düşüş formasyonudur ve hareket doğrulanırsa BTC fiyatı 40.000 dolarlık sınıra gerileyebilir. Lider kripto para Bitcoin’in fiyatı, son 24 saat içerisinde %3, son bir haftalık zaman diliminde ise %13 oranında eridi.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

3.7 milyar dolarlık tasfiye nedenile 7 Eylül’de flaş bir düşüşün ardından ayı görünümü çiziliyor. BTC grafikleri değerlendirildiğinde düşüş trendi görülüyor.

Bitcoin’in 1 günlük grafik verilerine aşağı yönlü hareket izlendi. Bollinger Bantları 52.294 dolarlık güçlü direnç noktasını ve 43.683 dolarlık sağlam destek noktasını işaret ediyor. Oynaklık 7 Eylül’e kıyasla bir miktar artış gösterdi. Hem Bollinger Bantlarının ortalaması hem de dokuz günlük hareketli ortalama düşüşü onaylandı. RSI, 43 ile nötr bölgeye yakın seyrediyor.

Kritik Seviyeler ve Beklenen Trend

Dört saatlik grafik verileri tablosunda lider kripto paranın düşüşü önlemek adına mücadele verdiği görülüyor. 4 saatlik grafiklerde oynaklık azalırken bu veri iyiye işaret etti. Bollinger Bantları 46.662 dolarlık direnç noktasını ve 44.418 dolarlık destek seviyesini işaret etti.

Bollinger Bantları ortalaması ve dokuz günlük hareketli ortalama, sırasıyla 45.540 dolar ve 45.442 dolar seviyelerinde düşüş eğilimi gösteriyor. RSI 35 ile nötr sinyaller veriyor.

Özetlemek gerekirse Bitcoin fiyat analizi sonuçlarında baş ve omuz modeli tamamlanırsa bir geri tepme görülebilir. Bununla birlikte gerekli hasar zaten alınmışsa ters baş ve omuz modeli ile fiyat 45.000 dolara tekrar tırmanabilir. Mevcut destek noktası korunursa fiyatın pozitif bölgeye çıkması ve grafiklerdeki kayıpların yerini kazanca bırakması beklenbilir. En kritik nokta ise mevcut destek noktasının kaybedilmesi olacaktır.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar