X


Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi: Önemli Destek ve Direnç Seviyeleri

Bitcoin ile ilgili teknik veriler ve uzman görüşleri.
16:37
22 Kasım 2021

Geçtiğimiz haftaki geri çekilmenin ardından Bitcoin, düşüş eğilimi gösteren bir sabah seansı performansına imza attı. Bitcoin, son 24 saatlik zaman diliminde %2’nin üzerinde düşüşle 57.000 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Bitcoin’de İzlenmesi Gereken Kritik Seviyeler

Güne dalgalı bir başlangıç yapan Bitcoin, 60.000 dolar seviyesinin görülmesinin ardından 56.000 dolara kadar uzanan bir geri çekilme kaydetti. İlk büyük direnç seviyesi olan 59.626 doların altına düşen BTC, bu bölgede satış oranlarına yenik düştü. Ancak lider kripto para Bitcoin üçüncü büyük destek seviyesi olan 56.221 dolarda tutundu ve 57.000 dolara tekrar tırmandı.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Amiral geminin önündeki en büyük engel 59.115 dolarlık pivot bölgenin geçilmesiyle 59.626 dolar bölgesi olacaktır. Bitcoin‘in ikinci ve ilk ana destek seviyelerini kırması daha geniş pazarda önemli hareketlere neden oldu. Lider Bitcoin’in yukarı yönlü hareketinde 59.626 doların geçilmesi, 60.562 doların test edilmesine alan açacatır.

Olumlu senaryonun hayata geçmesi için 56.000 dolar seviyesinin korunması oldukça önemlidir. Olası bir satış baskısı durumunda BTC fiyatı 55.000 doların altına sarkan sekanslar izleyebilir. Destek ve direnç seviyelerinin ötesinde 50 EMA bölgesinin 100 ve 200 EMA’nın daha gerisinde konumlandığını gördük. Ayrıca 200’den 100 EMA geri çekilmesi, daha fazla aşağı yönlü baskıyı sağladı.

Uzmanlar Pozitif Beklenti İçerisinde

Bununla birlikte piyasa durumunu gözler önüne seren Bitcoin Korku ve Açgözlülük Endeksi, kırmızı bölgeden çıkarak nötr alana yükseldi. Bu noktada yatırımcıların FUD’a kapılmaması anahtar gösterge olarak görülebilir. Uzman yorumlarına göre BTC’nin 90.000 dolar yolculuğu devam ediyor.

Kripto para piyasasının amiral gemisi Bitcoin, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 57.288 dolar seviyelerinden alım satım işlemi görüyor.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolayısıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar