X

Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Ripple (XRP) Fiyat Analizi: Ekim Ayı Beklentileri

Bitcoin, Ethereum ve Ripple fiyatlarında son durum.
13:24
28 Eylül 2021

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), gün içerisinde 44.000 dolara dokunsa da tekrar 41.000 dolarlık fiyat bandına geriledi. En büyük altcoin Ethereum (ETH), tekrar 3.000 dolar bayrağının altına düştü. Popüler kripto para birimi Ripple (XRP), 1 dolarlık alanın kıyısında işlem görmeye devam ediyor. Kripto para piyasası, eylül ayının bitimine iki gün kala kırmızıya büründü. Liderin kan kaybetmesi altcoin’lere yansıdı.

Bitcoin (BTC)

Lider kripto para Bitcoin, tarihsel olarak düşüş yaşadığı eylül ayında ezber bozamadı. BTC fiyatı 7 Eylül’den bu yana düşüş eğilimini koruyor. Amiral gemi, izlediği alçalan kama teknik oluşumu ile %12’lik bir yükseliş ile 51.925 doları hedefliyor.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Uzmanlar BTC’nin %50 fibo düzeltme seviyesi olan 41.126 dolardan sıçrayarak 44.192 dolara dokunmasını bekliyor. Bu hareket 21 Temmuz’daki görünüme benzerlik gösterirken RSI bu tarihlerde dip seviyeler oluşturmuştu. Böyle bir senaryoda düşen kama modelinin akabinde yukarı yönlü bir kırılma beklenebilir. Yukarı yönelen BTC 49.766 dolara kadar süren artışlar kaydedebilir. Öte yandan olası bir satış baskısında 40.000 doların kaybedilmesi düşüşü derinleştirecektir. Bu durumda ayıların hedefi 34.264 dolar olarak belirlendi.

Ethereum (ETH)

En büyük altcoin Ethereum, yükseliş eğilimi gösteriyor. ETH kırılma girişimlerini sürdürürken üst trendin çizgisini test ediyor. ETH’nin 3.202 doların üzerinde belirleyici bir kapanış gerçekleştirmesi kırılmayı tetikleyebilir. Bu durumda ETH, %13’lük artışla 3.619 dolara kadar tırmanabilir. Bununla birlikte bu seviyelerde boğaların hakimiyet kurması ETH fiyatını 3.952 dolarlık direnç noktasına taşıyabilir.

Öte yandan olası bir satış baskısında ETH fiyatı 2.889 dolarlık destek alanında acil durum çağrısı gösterecektir. Destek bölgesinin kaybedilmesi 2.605 dolar ila 2.442 dolara kadar süren düşüş eğiliminin devamını tetikleyebilir.

Ripple (XRP)

Popüler kripto para birimi Ripple (XRP), 0.924 dolarlık destek noktasının üzerinde kalmaya devam ediyor. Bununla birlikte XRP boğaları henüz yetersiz çaba gösteriyor. Bu durum XRP fiyatına düşüş ivmesi kazandırabilir ve kayıpları artırabilir. XRP fiyatı, satış baskısının hakim olduğu bir senaryoda 0.816 dolara kadar gerileyebilir.

Öte yandan 1.052 doların üzerindeki güçlü bir kapanış, yükseliş eğilimini onaylayacaktır. XRP, 1 doların üzerinde kazanacağı momentumla birlikte 1.192 dolar ila 1.326 dolarlık alanı hedefleyebilir. Alıcıların bu yükselişe cevap vermesi durumunda %81’lik bir tırmanışla 1.672 dolar seviyeleri tekrar gün yüzüne çıkabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar