reklamı kapat

Bitcoin (BTC) Ağında Durgunluk Başladı: Fiyat Daha Düşebilir mi?

Bitcoin'in ağ ivmesi alarm veriyor!
15:22
8 Ekim 2020

Lider kripto para birimi Bitcoin’in (BTC) Mart ayında dibi gördükten sonra değerini neredeyse 4’e katladığı biliniyor. Ancak BTC 12.400 dolara kadar çıktıktan sonra yönünü yeniden aşağıya çevirdi ve 10.000 dolar bandına kadar indi. Buna ek olarak Bitcoin ağındaki gelişmelerde de sert düşüşler ve olumsuz sinyaller görülmeye başlandığı ortaya çıktı.

Önde gelen blockchain ve kripto para analisti Philip Swift, “ağ ivmesi” olarak bilinen indikatörün çok sert bir şekilde düştüğünü belirtti. Söz konusu indikatör, Bitcoin ağında yapılan değer transferlerini ele almakta ve ağın ne kadar fazla kullanıldığını hesaplamakta.

Bütün Yük Ethereum Ağına Kaldı

Bitcoin’deki ağ ivmesinin 2018 yılının sonlarında 3.000 dolara düşüş yaşandığı anlardaki seviyelere inmesi aslında tehlikenin arttığını gösteriyor. Tanınan kripto para analisti Willy Woo ise Bitcoin konusunda endişeli olmadığını belirtti. Woo, 2020 yılında birçok işlemin Bitcoin ağında değil çoğunlukla Ethereum ağında ve borsaların kendi içerisinde yapıldığını vurguladı.

Bu da Bitcoin‘in ilgili indikatörünün neden bu kadar düşük olduğunu göstermekte.

Bitcoin fiyatı aslında tam tersi bir yükselişe gebe olabilir. BitMEX kripto para borsasının neden olduğu BTC düşüşü, bugün gelen Arthur Hayes istifası ile tersine dönebilir. BitMEX kripto para borsası aslında bu istifa ile güçlü bir şekilde  yoluna devam edeceği mesajını vermiş oldu.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.