X


Bitcoin (BTC) 5 Yıl Sonra Kaç Dolar Olacak? Tanınmış İsimler Bitcoin Fiyatında Hemfikir!

Önümüzdeki 5 yıl sonunda Bitcoin (BTC) kaç dolar olur?
20:45
15 Eylül 2021

Geçtiğimiz 5 yılı ele aldığımızda Bitcoin fiyatı ciddi artış gösterdi. Peki gelecek 5 yıl için de bu istikrarlı yükseliş devam edecek mi? Kripto para camiasının yakından takip ettiği isimler fiyat konusunda hemfikir görünüyor. Ark Invest’in CEO’su Cathie Wood birkaç gün önce katıldığı etkinlikte 5 yıllık hedefini duyurdu.

Bitcoin 5 Yılda Kaç Dolar Olur?

Kripto para yatırımcılarının geçmişe dönme şansı olsa büyük ihtimalle dip fiyatlardan kripto para toplamak isteyeceklerdir. Peki 5 yıl sonra da bugünleri yaşayacak mıyız? Ark Invest’in CEO’su Cathie Wood 5 yıllık Bitcoin fiyatı hedefini 500.000 dolar olarak açıkladı. NorthmanTrader‘ın kurucusu Sven Henrich tanınmış CEO’nun bu hedefini destekledi ve 2026 sonuna kadar fiyatın 500.000 doları görebileceğini söyledi.

Ark Invest hali hazırda toplam portföyünün %5’ini Bitcoin’de tutuyor. Mevcut fiyatın 10 kattan daha fazla artabileceğini düşünen CEO bu öngörüsünü ilk olarak Mayıs ayında açıklamıştı. Bundan 5 yıl önce bugünlerde Bitcoin (BTC) 610 dolardan alıcı buluyordu. Günlük hacmi ise sadece 42 milyon dolar civarında seyrediyordu.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Aradan 5 yıl geçti ve 2021 Eylül ayına geldik. Bugün Bitcoin fiyatı 48.300 dolar ve günlük hacmi tam 31 milyar dolara ulaştı. Geçmişe bakarak iyimser bir tablo çizersek Ark Invest CEO’su haklı çıkabilir, üstelik Bitcoin şirketler, emtialar ve diğer her şeye göre çok daha hızlı değerleniyor. Bununla birlikte her geçen güç çıkarılacak yeni BTC miktarı azalıyor. Yani talep artmaya devam ederken bu talebi karşılayacak kadar Bitcoin olmayacak.

Bitcoin (BTC) Fiyatı

Kısa sürede Bitcoin (BTC) iki ayrı düşüş yaşadı. Ancak en yakın güçlü destek olan 43.000-43.600 dolar seviyeleri başarıyla çalıştı. Yaşanan yükselişte hacim zayıf olsa da bir gündür RSI nötr seviyenin üzerinde bulunuyor. Yani alıcılar bir süredir baskın ve yükselişin devam etmesi mümkün görünüyor.

İlk olarak 48.500 doların üzerinde kapanışlara ihtiyacımız var eğer piyasaya yeniden FUD yağmaz veya spekülatörler organize satışlara girişmezse yeniden 50.000 dolar ve üzerini görebiliriz. Hareketli ortalamalar yeniden yükseliş sinyalleri göndermeye başladı. Ancak birçok analist fiyatın 39.000 dolara yakın bir seviyelerde yeni bir dip oluşturmasını halen bekliyor. Yani Bitcoin fiyatı sürprizlere açık, elbette internet sitemizde paylaşılan bilgiler yatırım tavsiyesi değildir. Kripto para piyasaları volatil yapısı gereği son derece risklidir, yatırım kararlarını kendi değerlendirmeniz neticesinde almanız gerekir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar