reklamı kapat

Bitcoin’de Bir Sonraki Rekor Seviye Ne Zaman Kırılacak?

Yapılan bazı yorumlara göre Bitcoin’in bir sonraki yükselişi için daha çok zamana ihtiyaç var...
18:00
10 Eylül 2019

Bitcoin için uzun vadeli fiyat tahminleri her zaman pozitif olarak karşımıza çıkıyor. Çünkü çok az sayıda insan teknolojinin kötüye gideceğini düşünür. Bunun yanında Bitcoin için de bu yıl geçtiğimizden çok daha iyi ilerledi ve kısa süreli de olsa boğa koşuları yaşandı. Ancak grafikleri yorumlayan bazı analistler Bitcoin için bir sonraki boğa koşusu için uzun bir zamana ihtiyacı olduğunu ifade ediyor.

Bitcoin’in Zamana İhtiyacı Var

Bitcoin yılın başından bu yana % 170 gibi bir kazanç oranı elde etti. Bir önceki boğa koşusuyla karşılaştırılamaz olsa da bu kazanç yatırımcıları sevindirdi. 2017 yılına bakıldığında Bitcoin’in üç ay içinde %400’lük bir artış sergilediği görülüyor. Ancak işler bugünün piyasasında daha yavaş ilerliyor gibi görünüyor. Peki, bu yavaş ilerleme içinde bir sonraki en yüksek seviyenin görülmesi ne kadar zaman alacak?

Kripto para analistleri bir sonraki yüksek seviyelerin ne zaman görüleceğini tahmin edebilmek için bir önceki boğa döngüsüne bakarak yorumla yapıyor.

Twitter’ın ünlü analistlerinden Josh Rager, piyasadaki dip ve tepe noktaları analiz ettiğinde önümüzdeki birkaç yılın Bitcoin için iyi olacağını ancak rekor seviyeler için zamana ihtiyaç olduğunu ifade etti. Rager konuyla ilgili şu açıklamaları yaptı:

Her Bitcoin piyasa döngüsü bir öncekinden çok daha uzun sürdü. Fiyatların en yükseğe çıkması ile piyasadaki en düşük fiyat noktaları kadar keskin değildi. Bir sonraki yüksek zirve muhtemelen birkaç yıl uzakta ama bekleyenler için iyi şeyler olacak.

Benzer Düşünceler

Rager’ın görüşleri geçtiğimiz hafta benzer açıklamalar yapan Moon Overlord’un yorumlarıyla paralellik gösteriyor. Overlord açıklamalarında şu ifadeleri kullanmıştı:

Doğal olarak Bitcoin, bu hareketlerin gerçekleştiği hız kadar büyüyecek. Piyasa değerine eklenen her bir dolar ile büyüme çok daha zorlaşıyor. Bu ölçekte bir boğa piyasasının tam anlamıyla etkili olması yıllar alacaktır.

Bunun yanında Josh Rager, geçtiğimiz günlerde Ethereum’la ilgili yorumlar da yapmış ve Ethereum’un uzun süredir 20 MA’yı kıramadığını ve bunun üzerinde kalamadığını ifade etmişti. Ethereum ile ilgili açıklamaları bu haberimizde sizlerle paylaşmıştık…

Kaynak: Newsbtc

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun