X

Binance US Hedef Büyütüyor: Düzenlemeler Borsadan Yana

Binance US 2021’de tüm Amerika’ya açılmaya hazırlanıyor.
09:57
16 Eylül 2020

Ortaya çıkan son haberlere göre işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance’in Amerika kolu olan Binance US’in önümüzdeki yıl her eyalette hizmet vermeye başlamayı hedeflediğini gösteriyor.

Binance US Büyüyor

Binance US CEO’su Catherine Coley’in 15 Eylül’de paylaştığı bir Twitter gönderisine göre, dijital varlık piyasası Georgia’da da açıldı ve kripto para birimleri Georgialı yatırımcıların kullanımına sunuldu.

Binance US resmi hesabından yapılan açıklamalara göre ise Georgie eklenen 40. eyalet oldu ve hedefte Amerika’daki tüm eyaletlere hizmet sunmak var. Buna ek olarak Binance US Georgia’nın da eklenmesi ile birlikte Amerika’da Alaska, Connecticut, Hawaii, Idaho, Louisiana, New York, North Carolina, Texas, Vermont ve Washington hariç tüm eyaletlerdeki kripto yatırımcısı ile buluşuyor. ABD Sayım Bürosu’nun verilerine göre, 2019 itibariyle bu eyaletlerde 18 yaşın üzerinde yaklaşık 61 milyon insan yaşıyor.

Öte yandan bir eyalet düzenleyici kuruluşundan yakın zamanda yapılan bir duyuru, Binance US gibi firmaların eyaletlerde ayrı ayrı onay almak için mücadele etmek yerine tek bir test ile tüm eyaletlerde hizmet vermesinin önünü açabilir. Eyalet Bankası Denetim Otoriteleri Konferansı, 40 veya daha fazla eyalette halihazırda iş yapan ödeme firmalarının ülke çapında faaliyet göstermeleri için tek bir lisans almalarını sağlamak için yönergeler belirlediğini açıkladı.

Süreç Nasıl İşleyecek?

Tüm eyaletlerde hizmet sunmak için alınması gereken lisans ile ilgili izlenecek yol ve onayın hangi sürede çıkacağı şu an için net değil. Binance US bundan yaklaşık olarak bir yıl önce 13 eyalet hariç Amerikalı kullanıcılara kapılarını açmıştı. Bir yılda ise bu 13 eyaletten 3 eyalete de daha platforma erişme imkanı tanıdı. Ancak bugün 40. devletin eklenmesi yeni yönergelerin 2021’de kabul edilmesi durumunda Binance US’in ülke çapında yasal olarak bir kripto borsası olarak hizmet vermesine izin verilebileceği anlamına geliyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar