Binance Darbesi Tüm İşleyişi Yavaşlattı! Bu Altcoin’de Kritik Dönem!

Binance tarafından yakımlar konusunda büyük darbe yiyen altcoin'de büyük bir durgunluk yaşanmaya devam ediyormuş gibi görünüyor.
23:35
16 Şubat 2023
Okuma Süresi: 2 Dakika

Terra Classic blok zinciri yükseltmesi v1.0.5, 15 Şubat 18:28:24’te 11,543,150 blok yüksekliğinde başarıyla devreye girdi. Bloğun önericisi Kucoin LUNC Node oldu. Geliştiriciler blok zinciri yükseltmesiyle meşgulken, topluluk, token’ları toplam dolaşımdaki arzdan çıkarma taahhüdünün bir parçası olarak bu hafta önemli LUNC token’larını yakmakta başarısız oldu.

Topluluk, Ocak ayı başındaki 12 milyon LUNC’a kıyasla geçen hafta 15 milyonun üzerinde LUNC token’ı yaktı. Topluluk tarafından belirlenen kilometre taşı, 2023 yılında milyarlarca LUNC yakma hedefi doğrultusunda doğru yönde bir hareket olduğunu gösterdi. Aslında topluluk, LUNC fiyatının 2023 yılında düzenli yakma ve faydayı geri getirme yoluyla 1 $’a ulaşabileceğine inanıyor.

Yakımlar Neden Azaldı?

Terra LUNA Classic topluluğu bu hafta sadece 5 milyon LUNC token yakarak, kripto borsası Binance’in aylık LUNC yakma mekanizmasının yokluğunda yakma odağını kaybetti.

Cremation Coin projesi 3,39 milyon LUNC yakarak toplam yakım miktarını 34 milyon LUNC’un üzerine çıkardı. Ayrıca, doğrulayıcı LUNC DAO bu hafta 1,77 milyon LUNC yaktı. Terra LUNA Classic topluluğu tarafından başka önemli bir yakım gerçekleşmedi.

Elde edilen verilere göre, Terra Classic topluluğu Ocak ayında toplam 226 milyondan fazla LUNC tokenı yaktı.

Terra (LUNA) ve LUNC Fiyatı  Yükseldi

Terra Classic (LUNC) fiyatı, son 24 saatte piyasa genelindeki toparlanmanın ortasında yaklaşık %3 yükseldi ve şu anda 0.0001739 dolardan işlem görüyor. 24 saatin en düşük ve en yüksek fiyatı sırasıyla 0,0001698 dolar ve 0,0001777 dolar oldu. Ayrıca, işlem hacmi son 24 saatte %40 artarak ilginin arttığına işaret etti.

Bu arada, Terra (LUNA) fiyatı, zincirler arası gelişmeler nedeniyle son 24 saatte %5 yükseldi. LUNA fiyatı bugün 2,03 dolara ulaştıktan sonra şu anda 1,97 dolardan işlem görüyor. İşlem hacmi son 24 saatte %90 arttı.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısı ile risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar