reklamı kapat

Binance CEO’sundan İyimser Ethereum Açıklaması

Binance CEO'su, Ethereum için beklediği gelişmeyi açıkladı.
18:00
4 Haziran 2020

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, geçtiğimiz günlerde Twitter üzerinden etkileşime girdiği Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin ile olan sohbetini oldukça iyimser bir şekilde bitirdi. ABD’deki protestolara yönelik yorumları ile karşı karşıya gelen iki isim, CZ’nin yaptığı son açıklama ile olayı tatlıya bağlamış gibi gözüküyor.

ETH 2.0 Tabanlı Merkeziyetsiz Sosyal Medya

Changpeng Zhao, Vitalik Buterin’e verdiği cevabında ETH 2.0 ağı ve altyapısı üzerinde herkesin kullandığı merkeziyetsiz sosyal medya uygulamalarını görmek için sabırsızlandığını ifade edip, iyi çalışmalara devam etmesi temennisinde bulundu. Bilindiği üzere Ethereum bu yılın sonlarında büyük bir hard fork gerçekleştirip konsensüs modelini tamamen değiştirecek.

Proof-of-Work (iş ispatı) tabanlı Ethereum ağı, ETH 2.0 güncellemesi ile beraber Proof-of-Stake (hisse ispatı) tabanlı konsensüs modeline geçiş yapacak ve bunun ağa birçok fayda getireceği biliniyor. Bu faydalardan birisi de ölçeklenebilirlik sorununun ortadan kalkacak olması ve ağın kapasitesinin genişlemesi.

Ethereum ağının kapasitesi genişlediğinde bunun CZ’nin değindiği gibi merkeziyetsiz sosyal medya uygulamaları için de yeterli kaynaklara sahip olabileceği biliniyor. Son aylarda YouTube ile olan sıkıntılar düşünüldüğünde de gerçekten böyle bir alternatife ihtiyaç duyulduğu görülmekte.

Böyle bir gelişmenin Ethereum fiyatı için de rekor bir yükseliş getireceği aşikar. Bu da analistlerin Ethereum’daki yükseliş beklentilerini daha da arttırabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.