reklamı kapat

“Kripto Anne” SEC’teki Görevinden Ayrılmayacak

Hester Peirce, SEC'teki görevine 2025 yılına kadar devam edecek.
20:00
4 Haziran 2020

Kripto para yatırımcılarının özellikle Bitcoin ETF başvuruları zamanından hatırlayacakları Kripto Anne yani Hester Peirce, ABD Menkul Kıymet ve Borsa Komisyonundaki görevine uzun bir süre daha devam edecek gibi gözüküyor. 2020 yılı itibariyle görev döneminin sonuna yaklaşan Peirce, ABD Başkanı Donald Trump tarafından yeniden SEC üyeliğine aday olarak gösterildi.

Peirce’in 2025 yılında bitecek olan ikinci dönem boyunca da SEC komisyon üyesi olarak kalacağı görülüyor. Hester Peirce, ABD’nin finansal regülatörü içerisindeki kripto paraları ve özellikle Bitcoin ETF’sini savunan tek kişi olarak biliniyordu. 4 Haziran tarihinde bitmesi planlanan ilk dönemi, adaylığının Senato tarafından kabul edilmesi durumunda 5 Haziran 2025 tarihine kadar sürecek.

Bitcoin ETF’sinin Onay Şansı Hala Var

Daha önce yaptığı çeşitli açıklamalarda Bitcoin’in bir ETF’ye yani borsa yatırım fonuna hazır olduğunu belirten Peirce, kripto para piyasalarının aslında kendi kendilerini regüle edebilecek seviyede olduğunu da belirtmişti. Buna rağmen onlarca Bitcoin ETF başvurusundan hiçbiri onaylanmadı ve onay almaya bile yaklaşamadı.

Hester Peirce’in görevde kalması, Bitcoin ETF’sinin ilerleyen yıllarda kabul edilebilme ihtimalini arttırıyor. Kendisi bundan aylar önce yaptığı açıklamada Bitcoin ETF reddini kabul etmediğini beyan etmiş ve bunun aslında onaylanması gereken bir ürün olduğunu vurgulamıştı.

Eğer Bitcoin önümüzdeki herhangi bir yılda ETF onayı alırsa, bunun net bir boğa sezonu getireceği ve FOMO başlatacağı kesin gibi gözüküyor. Bitcoin fiyatı belki de Peirce sayesinde yeni rekorlar kırabilir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.