reklamı kapat

Bytecoin Nedir?

Bytecoin, gizli ve merkezsiz bir kripto para olarak karşımıza çıkıyor.
20:25
4 Haziran 2020

Gizli ve merkezsiz bir kripto para olarak tanımlayabileceğimiz Bytecoin, kullanıcılarına takip edilemeyen ödeme işlemleri yapma imkanı sağlıyor. En son Binance platformunda listelenerek sahip olduğu toplam piyasa değerini bir hayli artırmayı başaran Bytecoin bunun yanı sıra birçok borsada işlem görüyor. Bu yazıda; Bytecoin Binance, BCN, Bytecoin wallet, Bytecoin mining gibi kavramlara değineceğiz.

Bytecoin Nedir?

İtibari para birimleriyle gerçekleştirilen ödeme işlemlerinde paralarınız bir banka ya da finansal bir kuruluş tarafından işleme alınır. Ancak Bytecoin kullanıcıları arasında yapılan ödeme işlemleri internet üzerinden hiçbir aracı olmadan daha güvenli bir şekilde gerçekleştirilir. Üstelik işlemlerin gizliliği kimsenin çözemeyeceği güvenli kriptografik algoritmalarla sağlanır. Böylece kimse nereden, nereye, ne kadar para gönderildiğini öğrenemez.

Açık kaynaklı kodu aracılığıyla herkesin ağını geliştirebilmesine olanak tanıyan Bytecoin kullanıcılarına sunduğu güvenlik ve gizlilik özellikleriyle öne çıkıyor. Finansal mahremiyetlerini korumak isteyen kullanıcılar için adeta biçilmiş bir kaftan olarak nitelendirilebilecek bu kripto parayla dünyanın her yerinde hızlı ve masrafsız işlem gerçekleştirebilmek mümkün.

Bytecoin Yorum

2012 yılında başlatılan Bytecoin, CryptoNote adı verilen teknolojiden faydalanan ilk kripto para olma özelliğine sahip. Sözü geçen teknoloji imzasız kripto paraların meydana gelmesine yardımcı olan bir tür algoritma şeklinde ifade edilebilir. Üstelik Dash ya da Monero gibi popüler altcoin’ler de bu teknolojiyi kullanan kripto paralar arasında gösteriliyor.

Bytecoin’i diğer kripto paralardan ayıran şeyin kullanıcılarına sunduğu “tam imzasızlık” özelliği olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Bytecoin Nasıl Alınır?

Bytecoin ile gerçekleştirdiğiniz bir ödeme işlemi Blockchain’de belirdiği anda dahi adresiniz herhangi birisi tarafından görüntülenemiyor. Bytecoin alım-satımları için Binance borsasını kullanabilirsiniz.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. Haftanın önemli gelişmelerini takip etmek için e-posta bültenimize Abone Olun