Binance CEO’su Konuştu! Twitter’a Eklenecek Kripto Paralar!

Twitter hangi kripto paraları destekleyecek. Binance CEO'su Twitter konusunda ne düşünüyor?
18:45
1 Kasım 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Binance CEO’su “CZ” kısa süre önce katıldığı AMA etkinliğinde topluluktan gelen soruları cevaplandırdı. Twitter anlaşmasına 500 milyon dolar yatıran ve Elon Musk’ın Twitter satışında ortak rolü alan Binance kripto endüstrisinde son derece önemli bir aktördür. Bir Binance sözcüsü yakında Twitter’a Web3 hedefleri doğrultusunda destek olacaklarını açıklamıştı.

Twitter’a Eklenecek Kripto Paralar

Binance CEO‘su “CZ” AMA’da, Elon Musk’ın Dogecoin’i Twitter’a tanıtmak için ipucu verdiği gibi Twitter’ın birden fazla kripto para birimini desteklemesi gerektiğini söyledi. Binance CEO’su ayrıca Twitter’da BNB desteği, Twitter’daki yatırımlar, Binance Oracle ve Binance’in NFT projesi hakkındaki soruları da yanıtladı. Bilmeyenler için AMA etkinlikleri proje yöneticileri ve CEO’ların katıldığı “bana her şeyi sor” programlarıdır. Topluluk üyeleri söz alarak şirket yetkililerine sorular sorar. Onlar da bunları cevaplandırır ve geleceğe dair planlarını bugünlerde neler yaptıklarını anlatır.

Binance CEO‘su “CZ “ye 1 Kasım’daki AMA oturumunda, Binance’in Twitter’a kripto uygulamasındaki rolüyle ilgili birçok soru soruldu. Ayrıca, Dogecoin (DOGE) ile birlikte BNB’nin de Twitter’a eklenip eklenmeyeceği soruldu. Elon Musk bugün, Twitter’ın 44 milyar dolarlık satın alımını kapattıktan birkaç gün sonra Dogecoin’in Twitter’a geleceğini ima etti. Bunu zaten son dakika olarak duyurmuştuk.

Binance CEO’su Açıklama

Binance CEO’su, Twitter operasyonlarına derinlemesine dahil olmadıklarını, ancak anlaşmada sadece bir yatırımcı olduklarını söyledi. Ayrıca şunları söyledi;

“Binance, Musk’a web3’te yardımcı olabilir, ödemeleri kripto olarak kabul edebilir ve spam botlarını azaltabilir. Bununla birlikte, Twitter’ın yalnızca DOGE veya BNB’yi değil, birden fazla kripto para birimini desteklemesi gerektiğine inanıyorum. Sadece bir veya birkaç kripto parayı desteklemek iyi bir seçim olmaz”.

Ayrıca, Binance Oracle ve seçim kriterleri, BNB’nin Twitter’a entegrasyonu ve Binance‘ın NFT projesi hakkındaki soruları yanıtladı. BNB ekosistemi, kullanıcıların NFT’yi uygun maliyetli bir şekilde alıp satmasını sağlıyor. Bununla birlikte, NFT piyasası hala küçük ve şu anda bir gerileme içinde.

Elon Musk’ın Twitter’ı idare etmek ve çalışanları kovmakla meşgul olduğunu iddia ediyor. Dolayısıyla, şu anda platformda kriptoyu desteklemek için daha iyi bir zaman değil. Ancak Elon Musk büyük bir Dogecoin hayranı ve Bitcoin sahibi bugün yaptığı paylaşıma da bakarsak kripto paralarla Twitter’ın entegre çalışacağı bir gelecek uçuk bir tahmin olmaz.

Dogecoin (DOGE) fiyatı, Elon Musk’ın Twitter anlaşmasını tamamlamasından bu yana önemli ölçüde arttı. Dogecoin fiyatı son 24 saatte %15’in üzerinde ve bir haftada %135’in üzerinde artış gösterdi.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar