Bankalar Blockchain Teknolojisini Uygulayacak

11:27
4 Aralık 2014
Okuma Süresi: < 1 Dakika

RTL Nieuws’de yayınlanan bir habere göre, üç büyük Hollanda bankası ING, ABN Amro ve Rabobank, ödeme sistemlerini geliştirmek için blockchain teknolojisi üzerinde araştırma ve geliştirme faaliyetleri sürdürdüklerini ve bu teknolojiyi test ettiklerini duyurdu.

ING Bank yöneticisi Mark Buitenhek, bankasının müşteri memnuniyeti için teknolojiyi çok yakından takip ettiklerini ifade ediyor. Bu bağlamda, işlem hızını geliştirmek için sürekli çalıştıklarını ve blockchain gibi son teknolojilerin kendileri için büyük fayda sağlayabileceğini vurguluyor.

Buitenhek ayrıca, Bitcoin ve diğer kripto paraların altında yatan blockchain teknolojisinin, potansiyel olarak ödeme hizmetlerini geliştirmede bir yol olacağını acıkça belirtiyor.

Önceki yazılarımızda da ifade ettiğimiz gibi yakın gelecekte bankaların Bitcoin ve blockchain ile tanışmaları ve bir şekilde onları kullanmaları sürpriz olmayacaktır.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar