AVAX İçin Destek Seviyesi Kalıcı Olacak Mı? Yatırımcı Ne Yapmalı?

AVAX geçtiğimiz boğa döneminde yaşadığı yükselişle dikkat çekmişti. Son oluşturduğu destek noktalarını giderek yukarıya taşıyarak hedef yükseltiyor.
11:45
30 Eylül 2022
Okuma Süresi: 3 Dakika

Avalanche’ın en hızlı akıllı sözleşme platformu olma iddiası, en son yükselişine katkıda bulunmuş olabilir. Avalanche ile ilgili haberler paylaşan bir Twitter adresi olan AVAX Daily’ye göre, AVAX tabanlı birkaç proje şu anda AltRank ve piyasa içgörüleri izleyicisi LunarCrush tarafından sıralanan en iyi projeler arasında yer alıyor.

Güncellemeye göre, aralarında ParaSwap, Avalanche’ın kendisi ve Crabada’nın da bulunduğu on AVAX projesi listeye girmeyi başardı. Ancak AVAX, dönüm noktasına rağmen yatırımcı beklentilerini karşılamaya hazır görünmüyor olabilir.

Bu Verilere Dikkat

AVAX son 24 saat içinde yalnızca %1,40 oranında değer kazandı. CoinMarketCap’e göre, Proof-of-Stake (PoS) kripto para birimi basın saatine göre 17,40 dolardan işlem görüyordu. Benzer şekilde, 24 saatlik işlem hacmi %42,06 düşüşle 202,51 milyon dolara geriledi. Bununla birlikte, Avalanche için azalan hacimlerinden ve etkileyici olmayan eğimlerinden daha fazlası olmuş durumda.

Grafikteki göstergeler AVAX’ın tüm zamanların en yüksek seviyesinden (ATH) %88,06’lık düşüşünden toparlanmaya hazır olmadığını gösteriyor olabilir. Dört saatlik grafiğe göre, AVAX’ın volatilitesi yazım zamanında hareket etmek üzereymiş gibi görünüyordu. Bu durum bollinger bantlarının (BB) incelenmesiyle ortaya çıktı. Altcoin mevcut yoluna devam etmeyi başarırsa, AVAX, kısa ve uzun vadeli yatırımcılara kâr etme fırsatı sunabilir.

Ayrıca, göreceli güç endeksi (RSI) AVAX’ın yukarı doğru ilerlemek için çaba sarf ederken iyi bir alım ivmesini sürdürmenin eşiğinde olduğunu ortaya koydu. Yazım saatine göre RSI 45,24 seviyesinde bulunuyordu.

RSI ve BB’nin yanı sıra, AVAX tırmanan bir destek seviyesi üzerinde kalıcılık elde ediliyormuş gibi görünüyordu. Eylül ayında 16,82 dolarlık bir destek seviyesine tutunurken, aynı seviye yazım saatine göre 17,21 dolara yükselmişti. Bu ivme devam ederse, AVAX 26 ve 27 Eylül tarihleri arasında gerçekleşen fiyat hareketlerini takip edebilir.

Ölçümlere Hızlı Bir Bakış

Zincir üzerindeki verilere göre, olumlu ve olumsuz hissiyatlar yazım zamanında birbirleriyle şiddetli bir rekabet içinde görünüyordu. Santiment’e göre, AVAX’ın olumlu hissiyatı 4,866’ya ulaşırken, olumsuz hissiyat 5,134’te kaldı.

Belirsiz bir duyarlılık, yatırımcıların kâr elde etmek için daha fazla likidite pompalama dürtüsünün eksikliğine yol açtı. Ek olarak, AVAX rallisi olasılığının bu zincir üstü pozisyon göz önüne alındığında azalması beklenilebilir.

SnowTrace’e göre, bir zamanlar 1.100.404 olan günlük işlemler, basın zamanında 159.137’ye düşmüştü. Ayrıca, AVAX’ın DeFi ekosistemi üzerindeki etkisi de büyük ölçüde azaldı. Bu nedenle, AVAX fiyatında bir toparlanma yaşanması için topluluktan destek beklemesi konusunda doğru zaman olmayabilir.

Sorumluluk Reddi: Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatiliteye sahip olmaları dolayısı ile risk taşıdıklarını bilmeli ve işlemlerini kendi araştırmaları doğrultusunda gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar