X


Audi Ve IOTA Yeniliklerin Peşinde

IOTA ve Audi birlikte çalışmalarını ilerletti.
12:00
18 Aralık 2018
Okuma Süresi: < 1 Dakika

IOTA Vakfı ve topluluğunun otomobil üreticisi Audi le birlikte beş aylık çabası olumlu sonuçlar vermeye başladı.

Ekip Ingolstadt ve Berlin’de seçkin bir kalabalığa projenin son halini ve sonuçlarını içeren sunum yaptı. Sunum oldukça beğenildi ve yeni gelişen teknolojiler için müşterilerin merkeze konmasının neden önemli olduğunu kanıtlar nitelikteydi. Audi ve IOTA ekipleri araştırmalarının ardından gerçek dünyadaki bazı sorunlara çözüm bulabileceklerini keşfettiler. Hareketlilik, otomotiv ve nesnelerin interneti alanlarında hedefler belirlendi.

Audi projenin ilk haftalarında sorunların ve çözümlerinin bulunması adına uzmanlarını görevlendirdi. Araştırma evresinin ardından Audi gizlice uzmanlarla çalışarak ilk prototipin geliştirmelerini tamamladı. Konu hakkında kullanıcılardan geri bildirim alındı ve ürünün pazar içerisindeki yeri belirlendi.

IOTA Vakfı ekibi Audi ekiplerine danışmanlık yaptı ve teknoloji, iş modelleri ve kullanım alanları ile ilgili yardımlarda bulundu. Audi çalışanlarından Malte Schönefeld IOTA ekibinden övgüyle bahsetti. Yeni konuları araştırmanın heyecan verici olduğunu dile getiren Schönefeld önümüzdeki aylarda daha büyük ilerlemelerin kaydedileceğinden emin olduğunu ifade etti.

IOTA’dan Janine Hartel Audi’nin çalışma şeklinden memnun olduğunu ve ekip ruhunun korunarak iyi bir çalışma ortamı yaratıldığını söyledi. IOTA Vakfı’ından Jan Pauseback yeniliklerin ancak yakından ilgilenilerek ortaya çıkabileceğinden söz etti.

IOTA geçtiğimiz günlerde ağı çifte harcama saldırılarından korumak için tasarlanmış merkezi bir node’u kaldırmaya hazırlandığını duyurmuştu. Böylece IOTA “tam merkezsizlik” vizyonuna doğru bir adım daha atmayı planlıyor.

Kaynak: Blokt

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar
ETİKETLER