X


Artık eBay Kullanıcıları Alışveriş Yaptıkça Bitcoin (BTC) Kazanacak!

eBay ve Lolli ortaklığı Bitcoin kullanıcılarını sevindirdi.
10:18
26 Kasım 2020

Ortaya çıkan son bilgilere göre, kripto odaklı alışveriş uygulaması Lolli, 127 milyon kullanıcısına “ücretsiz” Bitcoin (BTC) ödülleri sunmak için e-ticaret şirketi eBay ile işbirliği yaptı. Yapılan açıklamalara göre Lolli kullanıcıları dünyanın en popüler online pazarlarından biri olan eBay’den yaptıkları her satın alma işleminde yüzde bir ödül kazanabilir.

Black Friday Çılgınlığı

Lolli ve eBay işbirliğinin açıklanmasının Black Friday olarak bilinen ve adeta bir alışveriş çılgınlığı olan Cuma gününden sadece 2 gün önce geldi. Black Friday’de özellikle online alışveriş siteleri çok büyük indirimler düzenlediklerini açıklıyor ve insanlarda bu dönemde büyük alışverişler yapıyor. Bu hafta boyunca eBay de dahil olmak üzere birçok büyük e-ticaret platformunun cömert indirimler sunduğu alışveriş çılgınlığı tüm hızıyla devam ediyor.

Öte yandan Lolli CEO’su Alex Adelman yaptığı açıklamada, Bitcoin’i daha erişilebilir kılmak için bu entegrasyonun önemli olduğunu dile getirdi ve “eBay, son 25 yılda çevrimiçi alışverişi dünya için daha erişilebilir hale getirdi. Bugün, ortak olmaktan ve kullanıcılar için Bitcoin’i daha erişilebilir hale getirmekten gurur duyuyoruz ve Bitcoin eğitimini ve benimsenmesini ilerletme misyonumuza devam ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

300'den fazla kripto para ile al-sat yapmak, lending ve staking'den kazanç sağlamak için bu linkten Binance'ye üye olabilirsiniz.

Bunun yanında Lolli, Kasım ayının kazanç açısından bugüne kadarki en iyi ay olmasını beklediği için bu alışveriş sezonunda bugüne kadarki en yüksek oranları sunduğunu iddia ediyor. San Jose merkezli eBay, Lolli’nin etkileyici ortaklar listesine eklenen yüksek profilli bir şirket olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıca girişim, bu ayın başlarında Güney Koreli elektronik devi Samsung ile de işbirliğini yeniledi.

eBay Bitcoin Kabul Edecek Mi?

Geçtiğimiz Mayıs ayında, eBay’in daha sonra popüler açık artırma sitesi tarafından reddedilen sızdırılmış bir reklama dayanarak kripto kabul etmeye başlayabileceğine dair bir söylenti vardı. Yapılan açıklamalarda firma, kripto para birimlerinin ödeme stratejilerinin bir parçası olmadığını ifade etti.

Ancak bu noktada PayPal’ın adımı düşünülürse belki gelecek günlerde eBay’in de bir kripto para adımı attığına şahit olabiliriz.

Bitcoin Benimsenmesi

Günümüzde her ne kadar Bitcoin ve kripto para birimleri değer deposu olarak görülse de aslında bu varlıklarla alışverişlerde de kullanılıyor. Dolayısıyla yukarıda bahsi geçen gibi girişimler aslında Bitcoin ve kripto benimsenmesine katkı sağlıyor ve kripto para birimlerinin günlük hayatta da kullanılabileceğini gösteriyor.

Öte yandan Bitcoin’in ve kripto para birimlerinin alışverişlerde kullanılmasının temel sebebinin yüksek volatilite olduğu düşünülüyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar