X


Armstrong: The Sandbox (SAND) 3 Katalizör Sebebiyle Büyük Artışa Hazırlanıyor!

Kripto piyasasının popüler analistlerinden olan Ben Armstrong, The Sandbox’ın 3 etken sebebiyle artacağını düşünüyor.
13:47
4 Aralık 2021
Okuma Süresi: 2 Dakika

Kripto para piyasasının en popüler analistlerinden olan Ben Armstrong, The Sandbox’un (SAND) çok büyük bir artışın eşiğinde olduğunu ifade ediyor ve bunun arkasında 3 neden olduğunu dile getiriyor:

  • Proje çok büyük yatırımlar alıyor.
  • Önemli isimler The Sandbox’ta arazi satın alıyor.
  • Çok önemli hamleler yapılıyor.

Katalizör 1: Büyük Yatırımlar

Armstrong’a göre SAND’in artış yaşayacak olmasının arkasındaki ilk neden aldığı önemli yatırımlar olarak karşımıza çıkıyor. Yatırımcı, projenin erken dönemde B Cryptos ve True Global Ventures gibi firmalardan ve Square Enix gibi ana akım oyun şirketlerinden birkaç büyük yatırım aldığını açıkladı. Ayrıca bu yılın başlarında proje, en büyük finansman turunda SoftBank’tan 93 milyon dolarlık devasa bir yatırım aldı.

Öte yandan Armstrong, projenin token tahsisi ve sanal arazi satışları yoluyla da fon aldığını ekliyor ve “Sandbox tokeni, geçen yılın sonundan bu yana %12.000’den fazla artarak bu boğa koşusunun en büyük kazananlarından biri oldu… Arazi fiyatı da “Zuckerberg”in geçen ay Meta duyurusunu yapmasından bu yana yükseldi. Facebook duyurusundan hemen önce The Sandbox’taki arazi ortalama 0,4 ETH ile işlem görüyordu. Ve şimdi sadece bir ay sonra, arsa başına ortalama 3 ETH ile alıcı bulunuyor.” sözlerini kullandı.

Katalizör 2: Arazi Alımları

Tanınmış şirketler ve kamuya mal olmuş kişiler, yapılar inşa edebilecekleri, diğer kullanıcılara kiralayabilecekleri veya etkinliklere ev sahipliği yapabilecekleri Sandbox’ta arazi satın almak için deyim yerindeyse adeta yarışıyor.

Bunlara ek olarak analist, uluslararası spor giyim markası Adidas, Binance ve Gemini gibi kripto borsalarının ve önemli NFT platformlarının da Sandbox’ta arazi satın aldığının altını çiziyor.

Katalizör 3: Önemli Hamleler

önümüzdeki yıllarda ortaya çıkacak çok sayıda metaverse platformu olsa da, The Sandbox ile ilgili en heyecan verici şeylerden biri merkezsizlik için çabalıyor olması:

Zuckerberg’in Meta’sından farklı olarak, Sandbox bir topluluk tarafından yönetilecek ve kontrol edilecek. SAND token, oyun içi ekonomi için kullanılmasının yanı sıra The Sandbox DAO için bir yönetişim tokenı olacak

Ayrıca yatırımcı, Sandbox ekonomisinde oyuncuların herhangi bir araziye sahip olmasalar bile varlıklar veya işler yaratabileceklerini ve ekonomiye çeşitli şekillerde katılabileceklerini ekliyor.

Bunlara ek olarak özellikle, oyunun alfa sürümünün piyasaya sürülmesine yol açan bir çok beklenti vardı. Burada seçilmiş bir grup erken destekçi, oyunu halka açılmadan önce oynama şansı elde etti.

Bu yazıda yer alan bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi içermez. Yatırımcılar, kripto para birimlerinin yüksek volatilite ve dolaysıyla risk taşıdığının farkında olmalı, kendi araştırmaları doğrultusunda işlemlerini gerçekleştirmelidir.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar