X


Apple Kurucusu: Kripto Para Yatırımcıları Fazla Beklenti İçerisinde

Apple kurucularından Steve Wozniak kripto paralar hakkında konuştu.
07:00
2 Ekim 2018
Okuma Süresi: 2 Dakika

Apple kurucularından Steve Wozniak’ın kripto paralarla yakından ilgilendiği biliniyor. Mastercard’ın Barcelona’da düzenlenen bir toplantısı konuşan Wozniak kripto paralar hakkında yorum yaptı.

Wozniak kripto para yatırımcılarının kripto para sektörünün gelişim hızını bildikleri halde yeni olgunlaşan sektörden çok fazla şey beklediklerini ifade etti. Wozniak kısa vadede çok şey başarılabileceği konusunda iyimser olmadığını dile getirirken, internetin ilk yıllarındaki gelişimin de yavaş ilerlediğini sözlerine ekledi.

Çok hızlı bir gelişim olmayacaktır. İnternet ilk ortaya çıktığı zamanlar insanlar uçak biletlerinin uygulamalar aracılığıyla alınacağından, rezervasyonların internet kullanılarak yapılacağından ve neredeyse her şeyin internet üzerinden yapılabileceğinden bahsediyordu. Ancak hızlı bir gelişim olmadı ve ortada çok ciddi paralar dönüyordu. Bu yolda birçok balon oluştu ve patladı.

Apple kurucusu merkezsizlik ve anonimlikten de bahsetti. Kripto paraların yeterince kontrol altına alınmadığını öne süren Wozniak, hükümetlerin en nihayetinde kripto paraları düzenleyeceğini belirtti. Kripto paraların çok fazla “anonim” olmasının kötü etki yaratabileceğinin altını çizdi. Hükümetlerin vergilendirme yapabilmesi adına işlemlerin kim tarafından yapıldığının bilinmesi gerektiğini söyledi.

Diğer yandan Wozniak yapay zeka gelişiminden ve kendi kendine çalışabilen arabalardan söz etti. Wozniak yapay zekanın, kendini sürebilen arabaların insanların da bulunduğu trafikte düzgün çalışamayacağını ifade etti.

Geçtiğimiz aylarda Wozniak ilk defa bir Blockchain şirketiyle çalıştığını duyurmuştu. Equi Capital adında bir yatırım şirketiyle çalışmaya başlayan Apple kurucusu, şirketteki görevinin detaylarını vermedi. Wozniak daha önce Blockchain’den övgü dolu sözlerle bahsetmişti.

Kaynak: Zycrypto

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar