X


Anthony Pompliano: Bitcoin’e (BTC) Güvenmeye Devam Edin!

Piyasanın önemli isimleri BTC’nin güçlü olduğunu ve yatırımcıların lider kriptoya olan inançlarını kaybetmemesi gerektiğini dile getiriyor.
18:00
1 Aralık 2021

Bitcoin (BTC) son günlerde oldukça kafa karıştırıcı grafikler çiziyor ve yatırımcılar bu durum sebebiyle endişeli görünüyor. Ancak piyasanın önemli isimleri Bitcoin’in hala güçlü olduğunu ve yatırımcıların lider kripto para birimine olan inançlarını kaybetmemesi gerektiğini dile getiriyor.

Pompliano Yükseliş Bekliyor

Anthony Pompliano, CNBC’de Squawk Box ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda, Bitcoin’e ve piyasanın üstünlüğüne olan inancını bir kez daha dile getirdi. Bir HODL savunucusu olan Pompliano, 69 bin dolar seviyelerinden yaklaşık olarak %20 düşüş yaşayan BTC’de yatırımcıların bu seviyeleri değerlendirmesi gerektiğini ifade etti.

Kredi kartıyla bitcoin ve kripto para satın almak için Cex.io'ya bu linkten üye olarak komisyon avantajlarından yararlanabilirsiniz.

Fiyatlardaki düşüşün, Bitcoin’in enflasyona karşı koruma sağlama yeteneği konusunda şüphe uyandırıp uyandırmadığı sorulduğunda Pomp, BTC lehine yanıt verdi ve tarihsel öncüllerin farklı bir tablo çizdiğine dikkat çekti. BTC’nin 2021’de ilki Mayıs ayındaki %50’lik düşüş ve ikincisi yaz boyunca %30’luk düşüş olmak üzere iki büyük “düşüşten” etkilendiğini ancak varlığın rahatça 50.000 doların üzerinde işlem gördüğünü kaydetti.

Pompliano konuyla ilgili açıklamalarında, “Dünya çapında milyonlarca insan tarafından 7/24/365 işlem gören ve insanların belirli finansal varlıklar veya piyasalar hakkında nasıl hissettiklerine dair bir fiyat göstergesi olarak hizmet eden bir serbest piyasa izliyoruz.” sözlerini kullandı.

“Bitcoin Hala Kral”

Pomp, Bitcoin alıcılarının %80-90’ının kârda olduğunu ve talep artmaya devam ettikçe kendisinin ve milyonlarca kişinin Bitcoin’ini satmayacağını da belirtti:

Bence Bitcoin bugüne kadar hala kral. Hareket ettiğinde her şey onunla birlikte hareket eder

Öte yandan Bitcoin hala %40’ın üzerinde hakimiyet ile kripto para piyasalarındaki aslan payını kontrol ediyor. Ethereum, %20.91’in üzerinde ikinci sırada yer alıyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.
huobi
huobi
Araştırma Makaleleri

İlgili Yazılar