Analistten Yüzde 120’nin Üzerinde Yükselen Altcoin için Nükleer Bomba Uyarısı

Analizleri yakından takip edilen kripto para analisti ve trader'ı Altcoin Sherpa, son haftalarda büyük ilgi gören altcoin için "büyük çöküşün" vaktinin geldiği uyarısında bulundu.
14:30
29 Eylül 2022
Okuma Süresi: 2 Dakika

Analizleri yakından takip edilen anonim kripto para analisti ve trader’ı Altcoin Sherpa, son haftalarda büyük ilgi gören altcoin için “büyük çöküşün” vaktinin geldiği uyarısında bulundu.

LUNC için Nükleer Bomba Uyarısı

Anonim kripto para analisti ve trader’ı Altcoin Sherpa, 180 binden fazla Twitter takipçisine, çökmekte olan Luna ekosisteminin ilk yardımcı ekosistem token’ı Luna Classic‘in (LUNC) için büyük çöküş uyarısı yaptı. Analiste göre, LUNC’yi yalnızca kısa vadede, tercihen 0,5 (yüzde 50) ve 0,618 (yüzde 61,8) kilit Fibonacci seviyelerine düşerse satın almak mantıklı. Bu seviyeler dışında altcoin’den uzak durmak gerekiyor:

LUNC: Hala büyük bir çöp para, sadece 0.50 ve 0.618 seviyelerinden alım yapardım. Potansiyel short pozisyon için daha yüksek seviyelere bakılmalı; bu sonunda hades’e nükleer bomba atacak. Bence bunda uzun vadeli satın alım yapılmamalı.

Luna ekosisteminin çöküşüne rağmen, LUNC, yatırımcılardan büyük ilgi görüyor. Altcoin, sürekli olarak hacim bakımından en çok işlem gören ilk on kripto para arasında yer alıyor. LUNC, yazım sırasında 24 saatte kaydettiği yaklaşık 745 milyon dolarlık işlem hacmi ile hacim bakımından en çok işlem gören ilk on kripto para arasında dokuzuncu sırasında yer alırken, yüzde 6,61 yükselişle 0,0002783 dolardan işlem görüyor.

LUNC’nin Büyük Çıkışı

Kripto veri platformu CoinMarketCap‘in sağladığı verilere göre LUNC, son 30 gün içerisinde yüzde 91’in üzerinde değer kazandı. Öte yandan 31 Ağustos’ta 0,00126 dolardan işlem gören LUNC, yüzde 120’nin üzerinde büyük çıkışla 0,00279 dolara kadar yükseldi.

Altcoin Sherpa’nın LUNC için büyük çöküş öngörüsü, zaten çökmüş olan Luna ekosisteminin kurucu ortağı Do Kwon için kırmızı bülten çıkarıldığı haberleriyle örtüşüyor. Gelen bilgilere göre Interpol, Güney Koreli savcıların talebi üzerine kırmızı bülten çıkararak Kwon’u uluslararası arananlar listesine dahil etti. Kwon kaçtığı iddialarını reddetse de nerede olduğu hakkında herhangi bir bilgi vermemesi ve güvenlik güçlerine teslim olmaması kaçtığını doğruluyor.

Haberlerimizi Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Araştırma Makaleleri
İlgili Yazılar